maserati_grancabrio_0
Zdroj: internet

Zachránce rodu trojzubců – Maserati GranCabrio

0.0/5
Hodnocení:

Ani značce Maserati, představující dobrý vkus a luxus, se nevyhnul klesající zájem zákazníků a následný propad prodeje. Ovšem jen do té doby, než automobilka představila nový kabriolet, a to Maserati GranCabrio.

maserati_grancabrio_0

Tento vůz nejenže byl hned beznadějně vyprodán, ale automobilka na něj navíc musela zavést přísný pořadník. GranCabrio se tak čekací dobou postavilo po bok například nové značce Ferrari a čekat na něj i více než celý rok je úplně normální.

Pod kapotou skrývá atmosférický, vpředu uložený vidlicový osmiválec o objemu 4 691 ccm. Výrobce udává u tohoto vozu nejvyšší rychlost 283 km/h, přičemž zrychlení z nuly na sto činí za 5,3 s. Verze GranCabrio Sport se v maximální rychlosti mírně liší (285 km/h) a z nuly na sto zrychlí za 5,2 s.

Je to první Maserati s plně čtyřmístným interiérem a nabízí svým cestujícím například dvouzónovou klimatizaci, ale i super audioaparaturu Bose. Skládací střecha je třívrstvá, plátěná, a složit či natáhnout ji lze za pouhých 28 vteřin, přičemž manipulace s ní je možná i při pomalé jízdě do 30 km/h.

maserati_grancabrio_1

Zástupci značky tvrdí, že se jim podařilo i přes absenci pevné střechy a poměrně relativně dlouhý rozvor vozu dosáhnout nejvyšších možných parametrů v otázce tuhosti skeletu. Rádi zdůrazňují použití lehkých slitin při konstrukci velké části mechanických skupin – například hliníkové podlahy, která se podílí na minimalizaci aerodynamického odporu a dává navíc karosérii i zmiňovanou tuhost.

Každý zákazník si může nechat sestavit svůj vůz v té podobě, jaká bude nejlépe lahodit jeho oku, a to ať se jedná o exteriér nebo interiér vozu. Samozřejmostí je nejen možnost výběru barvy karoserie či barvy ráfků, ale lze se rovněž například rozhodnout, jakou barvu budou mít brzdové třmeny. Vzhled interiéru vozu může zákazník ovlivnit co se týká barevného ladění kůže a dalších použitých materiálů, ale ani se nemusí spokojit s barvou přístrojové desky, výplně dveří a zadních bočních panelů. A kromě změny standardní barvy si navíc může vybrat v nabídce materiálů třeba ze vzácných dřev.

maserati_grancabrio_2

Díky systému Car Configurator si zákazníci mohou procházet barvy dostupné pro interier i exterier vozu a na vlastní oči se přesvědčit, zda plánované spojení materiálů a barev bude ve výsledku pro ně to pravé. I přes tuto možnost, kterou si může vyzkoušet každý na e-stránce http://www.configurator.maserati.com (pozor – ačkoliv ve volbě země prohlížeč nabízí i Českou republiku, tak funguje jen v angličtině), lze následně při sestavování podoby svého vozu využít odbornou pomoc ateliéru Maserati, kde se můžete na vlastní oči přesvědčit, že z dostupných možností – například vybrané barvy kůže, koberců či jejich obšití – je vaše ta skutečně pravá.

Cena zůstává tajemstvím. Údajně se jí od automobilky dozvíte po sestavení vámi vybraného modelu vozu. A potom je to už jen o tom, jestli na to máte, anebo ne.

Autor: -ebra-

autor: pitrs
rubrika: Auto Moto
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.