Mužům se více líbí štíhlé ženy sportovního vzhledu než boubelky.
Mužům se více líbí štíhlé ženy sportovního vzhledu než boubelky.Zdroj: Pixmac.cz

Záleží na vzhledu? Co preferují obě pohlaví při hledání svého protějšku.

3.0/5
Hodnocení:

Kdo řekl, že na vzhledu nezáleží, byl nejspíš blázen nebo idealista. Když se kolem sebe rozhlédnete, všude na Vás útočí ideály krásy ať už ženské nebo mužské. Reklama v podstatě určuje, co se nám líbí. Ovšem v reálném životě se nepohybujeme mezi modelkami a svalovci a v neposlední řadě se každému líbí něco jiného. Jaké jsou však nejčastější preference, kladené na mužský a ženský vzhled?

V tomto ohledu mají pánové zcela jistě výhodu, protože ženy nejsou tolik fixované na vzhled, jako muži. Mužská přitažlivost je kom plexem různých faktorů, jako je inteligence, úspěch, charisma, schopnosti na pracovním poli a od toho se odvíjející výše platu a někde mezi tím, ovšem ne na prvním místě, figuruje i vzhled. Ženy se sice za pěkně urostlým chlapíkem otočí, ale zdaleka to neznamená, že by mu chtěly otevřít dveře do své ložnice. To pánové tvorstva jsou v tomhle ohledu daleko jednodušší. Na ženě je upoutá nejprve především vzhled a to co následuje je výsledek faktu, jestli mu dotyčná padne do oka nebo ne. Zkrátka muži nedají šanci ženě, která se jim ani trochu nelíbí. Až poté co dotyčná projde vizuálním testem, zaměřuje se muž na ušlechtilejší věci, jako je povaha, pracovitost, obětavost a tak dále.

Ale zpět ke vzhledu. Pokud patříte k těm mužům, kteří milují knedlo vepřo zelo a jediný Váš pohyb je, když dobíháte tramvaj a Vaši postavu zdobí v oblasti břicha úctyhodný tukový prstenec, nemusíte zoufat. Ještě není vše ztraceno! Nedávný výzkum zjistil, že ženám se přece jen více líbí silnější muži než hubení. Pokud si myslíte, že jsou to vše jen líbivé kecy, které Vás mají utěšit, tak na sobě zkuste trochu zapracovat. Stačí trochu posilování a místo vydatné večeře lehký salát a výsledky se brzo dostaví. Muži mají lepší spalování než ženy, proto jsou na nich výsledky hubnutí dříve patrné.

Lidé jsou povrchní a partnerův vzhled je pro každého důležitý.

Lidé jsou povrchní a partnerův vzhled je pro každého důležitý.

Pokud máte opačný problém a vaše postava vypadá, jako byste nedávno opustili koncentrák a ať děláte a jíte, co chcete ne a ne nabrat, máte možná zdravotní komplikace. Zkuste nejdříve vyloučit zdravotní příčiny, jako štítná žláza a podobně. Pokud zjistíte, že jste úplně zdravý, nechte si předepsat injekce s vitamínem B12. To by Vám mělo zajistit příbytek váhy zhruba o 5 kilo. Když do toho budete posilovat, za chvíli Vám naroste svalová hmota a hned se budete cítit líp.

Dalším mužským komplexem je malá postava. Tady bohužel neexistuje řešení, protože když se Vám jednou růst zastaví, je „vymalováno“. Poradit můžeme jen to, ať nevyhledáváte vysoké partnerky a pokud už takovou máte, proberte s ní, že by neměla nosit podpatky či vysoký účes. Věříme, že Vám ráda vyhoví.

A jak je to u žen? Jak už bylo zmíněno, ženy by měly o svůj vzhled dbát, protože mužům na tom záleží přece jen více. Největší důraz je přitom kladen na postavu. Na otázku, co se v současnosti líbí mladým nezadaným mužům, odpověděla drtivá většina, že se jim líbí spíše štíhlé ženy. Baculkám dává přednost pouhých 3,4 % dotázaných mužů. Nejméně je pro muže důležitá barva vlasů. Tmavovlásky, blondýny i zrzky mohou vyhovovat nadpoloviční většině mužů, neboť 46,7% z nich uvedlo, že jim na barvě vlasů nezáleží. Tmavovlásky se líbí 31,1% mužů, proto lze očekávat i větší zájem o tmavší odstíny barev na vlasy. Blondýnky preferuje 15,5% mužů a zrzky se líbí 6,7% mužů. Většina mužů zároveň preferuje střední až velká ňadra a silikonové poprsí vadí asi polovině dotázaných.

Podtrženo a sečteno – všichni jsme více či méně povrchní a je zbytečné se tomu bránit nebo to popírat.

autor: Iveta Calaová
rubrika: Sex a vztahy
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.