facebookad2
Silver air sockZdroj: Y Athletics

Zápach z nohou? Zapomeňte!

4.0/5
Hodnocení:

Revoluční ponožka, která navždy eliminuje nepříjemný zápach z nohou

Pří výrobě ponožek The SilverAir Sock , keré byly vytvořeny společností Y Athletics, byla použita speciální australská Merino vlna, která obsahuje příměsi stříbra, které působí jako eliminátor nepříjemného zápachu, protože zabrání bakteriím, které jsou obsaženy v potu, aby se vstřebávaly do ponožky a tím vytvářeli nepříjemný zápach.

Ponožky jsou navíc vybaveny ventilačními zónami, které umožňují vašim nohám „dýchat“ a tím pádem zabraňují nadměrnému pocení nohou.

Produkt byl umístěn na startovací portál Kickstarter, kde mohou kreativní jedinci předvést svou práci nebo své výrobky a zajistit si finanční podporu pro svůj projekt. Výrobci „nesmradlavých“ ponožek si dali limit 30 000 dolarů (758 000 Kč) a ten se podařilo naplnit během pouhých 12 hodin.

V současné době se vybraná částka pohybuje kolem 75 000 dolarů (1,9 milionu Kč) a ještě 17 dní mohou uživatelé finančně podpořit tento nápad.

Zakladatel firmy Y Athletics Sam Mazumdar řekl, že prototyp speciálních ponožek poprvé testoval jeden fanoušek z Holandska, během charitativního cyklovýletu z New Yorku do Los Angeles.

„Zeptali jsme se ho, zda by byl ochoten vyzkoušet prototyp našeho nového výrobku a poprosili jsme ho, aby otestoval naše ponožky. Souhlasil, nosil ponožky dva týdny a urazil s nimi přes 1200 km. Jeho reakce byla více než pozitivní. Ani po 2 týdnech ponožky necítil. Dokázali jsme si, že máme na to, představit ponožky na trhu,“ vysvětluje Mazumdar.

Společnost má celou řadu speciálních  „bezzápachových“ triček a ponožek – právě projekt revolučních ponožek se stal nejúspěšnějším crowdfundingovým projektem na světě.   V současné době jsou ponožky, v bílé nebo šedé barvě, k dostání pouze na portálu Kickstarter. Ovšem již od května příštíhoroku budou „zázračné“ ponožky k dostání i v maloobchodní síti. Výrobce uvádí, že cena by se měla pohybovat kolem 25 dolarů(640 Kč).

Že by konec ženským výtkám o zapáchajících nohách?

autor: Martin Kovařík
rubrika: Věda a technika
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.