UX 305
ZENBOOK UX 305Zdroj: ASUS

Zenbook UX305: nejtenčí z nejtenčích

0.0/5
Hodnocení:

Ikonický design broušeného kovu, decentní barva obsidiánu a zaoblené hrany – to jsou hlavní atributy momentálně nejtenčího 13-tipalcového notebooku na světě. Nový ultrabook ASUS Zenbook UX305 je tichým a spolehlivým společníkem pro každého, kdo nevydrží chvíli na jednom místě. Pokud milujete svůj život v poklusu, tento Zenbook bude pro vás tím pravým.

Martyrium v podobě hledání kompromisu mezi designem a výkonem u přenosného počítače definitivně ukončila éra ultrabooků – sexy přístrojů vyrobených z prémiových materiálů. Byl to právě ASUS, který před několika lety ASUS přišel se svou první generací Zenbooků a srdce mnoha při pohledu na unikátní kovový design zaplesalo. Konečně se objevil rychlý počítač, který byl zároveň designovým doplňkem svého majitele.

Novinka v podobě modelu Zenbook UX305 od ASUSu si zachovala design broušeného kovu se soustřednými kruhy, který je pro řadu Zen tak typický. Ve srovnání s předchozími Zenbooky ale UX305 upoutá oblejšími tvary a matnou úpravu víka, která zabraňuje ulpívání otisků prstů. ASUS si dal také záležet na tom, aby byl nový Zenbook co nejlehčí a nejtenčí. V současnosti totiž na světě nenajdete notebook s 13-tipalcovým displejem, který by se mohl pochlubit užším profilem.

Ani v případě displeje se výrobce neuchýlil k žádným kompromisům. Antireflexní obrazovka s QHD rozlišením (3200 krát 1800 bodů) nechá svou jemností za sebou i váš Full HD televizor. Panel typu IPS věrně zobrazuje barvy a dokáže vykreslit i ty nejmenší detaily. Tyto kvality samozřejmě nejvíce oceníte při sledování filmů nebo prohlížení fotografií, hodí se ale i pro práci s dokumenty a internetem.

Nový Zenbook UX305 však nabízí i něco speciálního – je totiž naprosto tichý. Zapomeňte na větráčky a ševelení. Tohoto krasavce opravdu neuslyšíte. Nevěříte? Díky novému procesoru Intel Core M, který nepotřebuje aktivní chlazení, vás už počítač nebude při práci ani trochu rušit.  Nezbytnou výbavou ultrabooků je rychlé úložiště v podobě SSD disku. To vám zaručuje, že se k vašim datům vždy dostanete ve zlomku sekundy.

Tenhle elegán vydrží v pohotovosti velmi dlouho – dá o sobě vědět nejdříve po 10 hodinách práce. Nabíječku proto můžete s klidným svědomím zapomenout doma.

Milovníky kvalitního audia potěší Zenbook UX305 brilantním zvukovým přednesem. Toho dosahuje za pomoci kvalitních reproduktorů a audiotechnologie od společnosti Bang & Olufsen. Díky tomu si můžete vychutnat hudbu nebo zvukový doprovod filmů a her opravdu intenzivně.

Více o Zenbook UX 305 se dozvíte na stránkách ASUSu, to je ZDE, stačí kliknout. 

autor: Martin Safra
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.