ear warmers houndstooth
Zdroj: internet

Zimní vychytávky, které by vám neměly chybět

0.0/5
Hodnocení:

Zima už nám mocnými ledovými drápy škrábe na dveře, a tak je třeba se na ni pořádně vyzbrojit. S tím vám zaručeně pomůžou následující věcičky, které potěší nejen mužské osazenstvo.

180s Ear Warmers

ear warmers houndstooth

Mnozí z vás trpí v zimě velkým problémem. Jak poslouchat někde na cestě hudbu, když vám zároveň mrznou uši? Sice lze použít čepici a schovat svoje slechy i se sluchátky pod ní, ale to zkrátka není cool. Nota bene, když je tu „Oteplovač uší“ od firmy 180s.

Samozřejmě se nejedná o obyčejné klapky na uši. Tyto klapky totiž svému majiteli příjemně zahřívají uši a díky vestavěným sluchátkům také poskytují hudební zážitek. Kromě toho skvěle sedí a výborně tlumí okolní hluk. Škoda jen absence bluetooth, v důsledku čehož budete stále připojeni přes kabel. Ten je však kompatibilní se všemi mp3 přehrávači díky vestavěnému Jacku. Když doposloucháte, můžete klapky složit a pohodlně schovat do kapsy.

Cena : 35$

Space Coaster Marble Run

Space Coaster Marble Run

Kvůli zimní vánici se může stát, že zůstanete doma a nebudete chtít nebo moci nikam jít. V horším případě zůstanete zasypáni s kolegy v práci. Co v těchto situacích dělat? Tak například vyzkoušet Space Coaster Marble Run.

To je v podstatě jakási horská dráha pro cínové kuličky. Tento originální dárek zabaví na nečekaně dlouhou dobu. Kuličky totiž jezdí ve svých drahách, jak se jim zrovna zachce, čímž se jejich pozorování jen tak neokouká. Dvě kuličky, které jsou v základním balení, se nechají vyvézt připraveným vrutovým výtahem a poté se spustí do útrob horské dráhy, kde na ně čekají různé smyčky, zákruty a nečekané zatáčky. Více než půl metru dlouhé koleje postavíte poměrně rychle, nicméně zábava s nimi jen tak neskončí.

Cena : 19,99$

Groegg Color Changing Thermometer

Groegg Color Changing Thermometer

Zatímco převážná většina z nás bere spánek jako něco samozřejmého, pro spoustu jiných lidí to taková samozřejmost není. Ti totiž trpí nemocí zvanou insomnia, tedy nespavostí. Ta se může především v zimních měsících zhoršit z důvodu přetopené ložnice. Pokojová teplota má totiž velký vliv na to, jestli se odeberete do země snů, nebo probdíte celou noc. Různých teploměrů je na trhu přehršle – kdo má ale chuť v noci vstávat a jít se podívat, kolik že to je v pokoji stupňů. Tento problém řeší Groegg Color Changing Thermometer.

Tento roztomilý pokojový teploměr vypadá jako přerostlé barevné vajíčko. Barvy mění podle okolní teploty, takže například v teplotách v rozmezí 16 – 19°C je teploměr žlutý. To je označováno jako ideální pokojová teplota na spaní. Pokud by byla teplota nižší, teploměr zmodrá, a pokud naopak přesáhne oněch 19°C, tak zčervená. To je velmi působivé hlavně v noci. Snad jen škoda, že nefunguje na baterie, ale musí být neustále připojen do sítě.

Cena : 34,99$

Fivepoint Gloves

Fivepoint Gloves

Mnozí z majitelů Apple přístrojů, především těch dotykových, mají v zimě velký problém. Dotykový displej totiž reaguje na teplo, takže pokud máte například iPad nebo si ho chystáte koupit, tato věcička se vám určitě bude hodit.

Celé se to jmenuje Fivepoint Gloves. Speciálně upravené rukavice, díky kterým můžete i v kruté zimě používat dotykový displej, jak se vám zachce. Rukavice jsou dostupné ve třech různých velikostech, a pokud jste majiteli některého telefonu s dotykovým displejem, tohle je pro vás skvělá investice. Už vám tak neuteče ani jediná dobrá fotka, protože jste si nestihli sundat rukavice a stisknout spoušť.

Orientační cena :40$

Autobot

A na závěr taková malá perlička. Na světě jsou dvě hlavní věci, bez kterých bych neudělal ani ránu. Moje auto a telefon. Spojením těchto dvou důležitých částí mého života by bylo splněním snu, přičemž firma Mavizon na tomto splněném snu ustavičně pracuje.

Po připojení telefonu k palubnímu počítači se otevírá svět, jenž nezná hranice. Díky programu Autobot budete moci na dálku vaše auto nastartovat, aniž byste v něm seděli. To jen pouhým stiskem tlačítka v aplikaci Autobot ve vašem telefonu. Tato aplikace také otestuje, co která momentálně svítící kontrolka ukazuje, takže se některým řidičům/řidičkám nestane, že budou jezdit stovky kilometrů s blikající kontrolkou, jež značí problém s motorem. Autobot zvládne zaměřit vaše GPS souřadnice, a tak v případě nehody a nafouknutí airbagů se tyto souřadnice pošlou na předem definované adresy, takže vás vaši blízcí mohou najít a třeba vám zachránit život. Pokud budou mít stejnou aplikaci nainstalovanou i vaši známí, můžete zjistit jejich momentální pozici, což se dá považovat za poněkud dvousečné. Dokážu si živě představit telefonní hovor se svou partnerkou, kdy se po zapnutí Autobotu a nalezení mé momentální GPS polohy může úplně změnit výsledek našeho rozhovoru.

Zatím není známo, kdy se této aplikace dočkáme, ale odhaduje se rok 2012.

Orientační cena :300$

Autor: Šťastný

autor: pitrs
rubrika: Věda a technika
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...
  1. Jonash

    Space Coaster Marble Run –> to chci! Dá se to sehnat i v Čechách?