den_blbec
Zdroj: internet

Zkrátka – den blbec je tu

0.0/5
Hodnocení:

Někdy se ráno vzbudíte a víte, že celý den bude stát za…no zkrátka za nic. Těch deset minut, které jste si po zazvonění budíku ještě dopřál se nakonec protáhlo na celou hodinu a tak vás místo kávy a příjemného ranního počteníčka na záchodě čeká zběsilý úprk.

den_blbec

Vstanete nebo spíše vyskočíte z postele a šlápnete do něčeho teplého a mokrého. Takže ten sen, ve kterém si váš pes ulevil přímo ve vaší ložnici nebyl sen. Za pozdní příchod si vás šéf náležitě vychutná a před ostatními kolegy si na vás procvičí sílu svých hlasivek a posílí své ego. Takhle jste se naposledy cítil ve školní jídelně, kde jste byl nucen před očima celé základky polknout tlusté vepřové s mrkví, na příkaz pomstychtivé družinářky. Kolegové sice soucitně pokyvují hlavami, ale v kantýně  pak naprosto bezohledně spořádají veškeré steaky a když se tam kolem půl druhé celý udýchaný přiženete, čeká na vás toliko zeleninový salát a sekaná. Zkrátka – den blbec je tu.

Myslete pozitivně.

Ať už na sílu energie věříte nebo ne, něco na tom asi bude.  Jeden můj známý vždycky říkal: „Jak mám špatný ráno, tak je celý den v háji.“  A víte co, je to tak. Vy si naopak zkuste říct – to nejhorší už mám dneska za sebou, takže od teď už to bude jenom lepší.

Ve zdravém těle zdravý duch.

Všeobecně známá věc. A také pravdivá. O endorfinech, tedy hormonech štěstí jste už jistě slyšel mnohokrát. Nejlepší je zkusit to na vlastní kůži. Ne nadarmo bývají v budovách některých firem také posilovny a bazény. Máte pocit, že se proti vám spiknul celý vesmír? Po pěti kilometrech na trenažéru budete zaručeně vidět všechno zcela jinak.

Ticho léčí? Ne vždy.

Ano, samozřejmě, ticho je úžasným společníkem pro uklidnění a relaxaci. Ale co když po náročném dni v práci toužíte spíš po rozptýlení než po pozvolném usínání na gauči? Stereotypní tikání hodin a tlumené zvuky ulice vás pomalu přivádějí k šílenství? Pusťte si oblíbenou skupinu tak nahlas, jak jen sousedka vydrží. Pokud si po několika písních začnete zpívat spolu s hlavním zpěvákem a k tomu přidáte několik úžasných tanečních kreací, účel byl splněn. Upozornění – pokud máte opravdu špatnou náladu, vyhněte se hudbě Phila Collinse. Jeho Another Day In Paradise je sice nádherná skladba, ale v danou chvíli by vás mohla zavést přímo na Nuselský most.

Srovnejte se.

Moudří lidé říkají, že nejlepší cesta k nespokojenosti vede přes srovnávání s druhými. Štve vás soused, který si s celou rodinou odjel na luxusní dovolenou na Kostariku, zatímco vy hnijete v panelákové dva plus jedničce a ještě měl tu drzost vás poprosit o zalévání květin? Představujete si někdy před spaním, jak klíčem několikrát objedete kolegovo luxusní auto, aby vedle něho váš patnáct let starý favorit nevypadal tak uboze? Proč se ale pro změnu neporovnat s někým, kdo je na tom mnohem hůř než vy? Stačí sednout k internetu a číst. Průměrný plat na Ukrajině 400 dolarů? Válka v Afghánistánu? Hromadná sebevražda sektářských fanatiků? A cože vám to vlastně tak vadilo na vaší práci? Nějak si najednou nemůžete vzpomenout…

Živá voda.

Když na vás padnou chmury, je posezení s přáteli ideální. Pivko, tlachání o ničem a  pár pěkných koček na baru vám pomohou získat vaši dobrou náladu zpátky. Nezavírejte se ale doma sám s lahví. Pravděpodobně by se váš smutek či vztek ještě prohloubil a mohl by ve vás posílit odvahu k unáhleným rozhodnutím (i když se vám nyní zdá, že zazvonit v půlnoci u šéfa, vpálit mu všechny nahromaděné křivdy do obličeje a následně se mu vymočit na rohožku  jako geniální nápad, ale věřte, že ráno by se už vám tak úžasný nezdál).

A když jste tak utahaný, že se vám už nechce ani mezi kamarády, sedněte si do křesla a podívejte se na dobrý film. Odreagovat se můžete při drsných scénách akčního trilleru, mrazivé atmosféře hororu, na který jste ještě neměl odvahu se podívat nebo se prostě jen zasmát u amerického sitcomu. Záleží jen na vás!

Autor: Jana Lutišanová

autor: pitrs
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.