SRT Viper GTS
SRT Viper GTSZdroj: Internet

Zmije je zpátky – SRT Viper GTS

5.0/5
Hodnocení:

Dodge Viper byl nejen hvězdou televizního seriálu, ale především jedním z prvních novodobých, čistě amerických supersportů.

Označení supersport však v tomto případě trochu pokulhává, protože pod tím si představíte nízkou italskou raketu s ječivým dvanáctiválcem, zatímco Viper byl velký roadster s brutálním velkoobjemovým desetiválcem, jehož kořeny ležely v nákladním autě.

Inu, Viper je zpět, jen už se nejmenuje Dodge, ale prostě SRT Viper. Je dokonalejší, vytříbenější, karoserie je ve zkrutu o celých 50% tužší a zároveň o 100 kg lehčí a na palubě najdete moderní vymoženosti, za jejichž absenci byla první generace často kritizována – třeba ABS, ale teď dokonce i ESP.

Vylepšen byl i interiér, kde Dodge hodně těžil ze spolupráce s koncernem Fiat. Uvnitř zmije teď bude pohodlněji, příjemněji a také tam najdete výrazně více výbavy (zejména ve vyšší verzi výbavy GTS)

To hlavní ale zůstalo: v prominentní přídi hřímá vidlicový desetiválec o objemu 8,4 litru, výkonu 640 koní a točivém momentu 815 Nm. Jen málo atmosférických motorů má vyšší výkon (na mysl přicházejí takové exotické skvosty jako Lamborghini Aventador, nebo Ferrari F12berlinetta) a mezi desetiválci Viper vede zcela jasně.

Kromě jiného se Viper znovu chystá i na závodní okruh, kde si to v americkém šampionátu ALMS rozdá se svým úhlavním domácím nepřítelem, Chevroletem Corvette.

autor: Jan Koubek
rubrika: Auto Moto
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.