Infiniti-EX30d
Infiniti-EX30dZdroj: Infiniticars.cz

Značka nepostrádající seběvědomí – sedmikvalt Infinity EX30d

5.0/5
Hodnocení:

Sama automobilka, jejíž brány EX30d  opouští, klade důraz na svou výjimečnost. Například tím, že zatímco jiné automobilky na  českém trhu počítají prodej svých vozů na tisícovky,  vozů Infinity se k novým majitelům dostane jen něco přes sto kusů. Jedná se zkrátka o prémiovou značku.

Na první pohled je to něco mezi SUV a sportovním hatchbackem. „Esúvéčko“ připomíná především mohutnou přídí a světlou výškou vozu, sportovní hatchback pak dlouhou kapotou, aerodynamickým tvarem zádě a nízkou střechou. A pokud ještě váháte, zda je to ryba nebo rak, tak vězte, že nálepkou spadá do kategorie malých SUV.

Infiniti-EX30d_2011.

Infiniti-EX30d_2011.

Snadno a rychle s ním zdoláte jak stovky kilometrů po silnici rovné jak žehlící prkno, tak kilometry silniček osmdesáté páté třídy, i vyloženě lesní či horské cesty. Je to chytrá čtyřkolka, která se snadno pasuje do role kamaráda, který vás sice snadno svede ke kouskům, o nichž jste ani netušili, že jich jste schopni, ale který vás nenechá ve štychu. Sedí na něho jako ulité pořekadlo „V nouzi poznáš přítele.“ A protože není nad prevenci, tenhle kamarád vás do nouzové situace nejspíš nenechá ani vjet.

Infinity EX30d je přeplňovaný naftový šestiválec o objemu 2993 ccm a o výkonu 175 kW/3750 otáček. Převodovka je sedmistupňová automatická. Aby se auto slušně rozpohybovalo, není nutné při běžné jízdě šlapat na plynový pedál s vervou varhaníka u rozhrkaného nástroje. Stačí pedál jen maličko přišlápnout  a vůz o rozměrech 4645 x 1800 x1575 mm se parádně rozjede. Zrychlení má více než slušné, navíc příjemně pružné a plynulé a z nuly na stovku se dostane za 7,9 s. Udávaná maximální rychlost je 221 km/hod. Dále co je psáno, to by mělo být dáno – spotřeba 8,5l na 100km, ale záleží na tom, jak dokážete odolávat svodům svého hříšného kamaráda a když se necháte unést, spadne do něho přeci jen o poznání nějaká ta decka i litřík navíc. To není ale žádné překvapení, to je jeden ze zákonu používání pojízdných plechových kamarádů.

Infiniti-EX30d_2011

Infiniti-EX30d_2011

Interier vozu má rovněž co nabídnout a s nadsázkou by vyjmenování výbavy vydalo na roličku papíru stolní kalkulačky účetní školní jídelny. Od první chvíle, kdy usednete do sedadla, které je nadmíru pohodlné, dokonale tvarované a s elektrickým ovládáním, je jasno, že svou cestu podnikáte vozem výjimečným a luxusním. Na tříramenném volantu se nachází ovladače základních funkcí tempomatu či rádia. Tempomat je propojen s digitální kamerou, jenž se ukrývá v záhybu továrního znaku na přídi vozu a při vaší případné nepozornosti udržuje nejen rychlost a odstup, ale vydává také varovný signál při najíždění na jízdní pruhy a v případě nutnosti dokáže zabrzdit. Jinak při couvání a dalších pomalých manévrech můžete využít systém sledování okolí vozu z ptačí perspektivy. Snadno tak zaparkujete, jak se humorně říká, i do „mezery mezi zuby.“ A pro neznalé, uvyklé na klasický klíček v zapalování jedna zvláštnost: tlačítko s nápisem Start/Stop je startér, díky němuž můžete nechat klíček s čipem v kapse svých kalhot.

Navigace, dnes již samozřejmost, nepracuje v Infinity EX30d s DVD, ale s pevným diskem o kapacitě 30 GB. Namísto měniče CD je v autě 10 GB Music Box, na který se vám vejde až 300 CD. Vyhlášený Bose Sound Systém je za příplatek, ale rozhodně stojí za to. Cena tohoto krasavce se pohybuje v závislosti na výbavě od 1 228 500 Kč.

autor: Eva Brabcová
rubrika: Auto Moto
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.