krasna_cizinka
Zdroj: internet

Ztraceni v překladu aneb co vás čeká, když si začnete s cizinkou

0.0/5
Hodnocení:

Říká se, že české ženy jsou ze všech nejkrásnější. Možná ale patříte k těm, kterého lákají spíše exotické typy. Sníte o ohnivé a smyslné dívce odněkud z jihu a toužebně si prohlížíte alespoň fotky v časopisech.

krasna_cizinka

A pak se jednou stane, že ji opravdu potkáte. Sedí v restauraci a roztomile tápe v českém jídelním lístku. Galantně jí nabídnete svou pomoc, následuje pozvání na skleničku, procházka večerní Prahou a nazítří rande, od kterého si slibujete naplnění svých tajných snů. Může se stát, že vás čeká příjemný románek, který skončí až ve chvíli, kdy se její letadlo odlepí od ruzyňského letiště. Ale může se také stát, že se opravdu zamilujete a jste přesvědčeni, že jste potkal tu pravou. Má váš vztah šanci, i když jsou vaše domovy od sebe vzdáleny tisíce kilometrů?

Důležitou roli hraje to, v jaké zemi se rozhodnete žít. Možná zde vaše dívka studuje a po skončení studií se chce vrátit do svého rodiště. Je samozřejmě velký rozdíl žít s ní tady, nebo přijmout jiné občanství a spolu s ním zcela nový způsob života. Opustíte svoje rodiče, kamarády, práci, město, kde to dobře znáte, a zemi, kde všemu a všem rozumíte. Musíte si dobře rozmyslet, jestli vám to stojí za to. Není špatné vzít si třeba měsíční volno a život v nové zemi si nejprve vyzkoušet nanečisto. Možná žádné větší problémy nepocítíte, anebo se ve vás naopak nečekaně silně probudí vlastenec a vy se s úlevou vrátíte domů.

Pokud se rozhodnete bydlet tady, připravte se na pravděpodobnou jazykovou bariéru. Samozřejmě v případě, že vaše přítelkyně nemluví obstojně česky. Brzy zjistíte, že vás neustálé hraní si na tlumočníka přestane bavit. Popíjíte s přáteli v baru, hlasitě se čemusi smějete, zatímco ona se zdvořile usmívá a poplašeně těká očima z jednoho na druhého.  Nerozumí vám. Začnete jí zdlouhavě vysvětlovat pointu a mezitím vám uniká další debata.

Může proto dojít k tomu, že začnete společnost navštěvovat stále méně a večery budete trávit raději doma. Pak je na vás, zda se tímto váš vztah prohloubí, anebo vyprchá.

Žít ve vztahu se ženou ze vzdálené země má také spoustu výhod. Získáte zkušenost k nezaplacení, poznáte odlišné kulturní tradice, poznáte nové lidi, ochutnáte neobvyklá jídla… To vše a mnoho dalšího přinese vašemu životu zajímavé zpestření. Pokud se rozhodnete pro společný život v naší zemi, má to ještě jednu výhodu. Uvědomíte si ji ve chvíli, kdy se váš kolega u piva už půl hodiny rozčiluje, jak příšernou má tchyni a co mu zase provedla. Tiše se usmíváte, dobře si vědom toho, že vy žádnou v podstatě nemáte.

Jestli vás vztah s cizinkou láká, běžte do toho. Všechno záleží jen na vás, na vaší partnerce, na vzájemné domluvě a kompromisech. A také na tom, jak moc si necháte do vztahu mluvit od ostatních. Říká se, že zkusit se má v životě všechno. I kdyby jen proto, abyste jednou nemusel litovat toho, že jste to neudělal.

Autor: Jana Lutišanová

autor: pitrs
rubrika: Sex a vztahy
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.