Menu

Co je nového?

Chytrá sova radí: Sex!

Sdílení
Zdroj: pexels.com
Pro lepší čtení

Dotaz: S přítelkyní jsem skoro 7 let, je mi 26 let. Minulé léto mi zahnula, rozešli jsme se, ale potom se ke mně vrátila. měli jsme dokonce už před svatbou… Přes den jsme v pořádku, ale v noci nám to neklape. Jako bychom byli cizí. Prý jsem pro ni jen kamarád… Pláčeme oba a nejsme schopni to sami nijak vyřešit. Honza

Milý Honzo, málo kdy to píšu, ale vy potřebujete pomoc odborníka. Zkuste navštívit sexuologickou ambulanci, je při každé krajské nemocnici. Je to vaše asi poslední šance. Jinak asi opravdu nemá cenu se trápit. Ale možná kdo ví. Třeba vám pomohou a zažijete nevídané……Hodně štěstí přeje Sova.


Dotaz: Je mi 25 let a chodím osmým rokem s přítelem. nakupuje, vaří, uklízí, nedívá se na televizi a povídá si se mnou. Jeho problém je, že je ve znamení Panny a je zženštilý. Rád se obléká do ženských šatů – od kalhotek až po malování a lodičky. Nahrazuje mi kamarádky a nevadilo mi to. Ale časem se mi to začalo hnusit. Hodně žárlí, nikdo mi nemůže psát ani volat. Můžu si vůbec takového člověka vzít? Vanda

Milá Vando, opravdu se dost hodně divím, že se na něco takového ještě musíš ptát. Tvůj přítel trpí sexuální úchylkou a není to tím znamením. Myslíš, že kdyby byl v Beranovi, tak by bečel a kdyby ve Vodnáři, měl by mokrý šos? Tak přemýšlej, zda se ti chce žít se zmalovaným chlapem, navíc majetnickým usurpátorem, který tě bude kvůli SVÉMU problému pronásledovat na každém kroku. No ale zase vaří a uklízí…že? Zdravý rozum přeje Sova.


Dotaz: Je mi 34 let a s přítelkyní se známe 5 let. postupně přestala mít zájem o sex, nemá náladu atd. Uvažovali jsme o dítěti, ale neoplývali jsme dostatečnými příjmy. Začal jsem slušně vydělávat a tak jsem o dítěti poslední dva roky mluvil převážně já. Z přítelkyně nakonec vylezlo, že nechce mít dítě se mnou. Prý nejsem dost chlap. Ani na dovolené v Tunisu se jí nelíbilo, prý by chtěla něco akčního… Jak zachránit náš vztah a založit rodinu? Zdeněk

Milý Zdeňku, nijak. Tím, že založíš rodinu, vztah nezachráníš, naopak. Je to obrovská zkouška i pro naprosto funkční a bezproblémový vztah. Což vy určitě nemáte. Máte starostí víc než dost. Jako největší problém vidím nedostatek úcty vůči tvojí osobě… Pokud tě ženská neobdivuje a nerespektuje jako chlapa, je to začátek konce, ne-li konec úplně. Nerada to říkám, ale rozmysli si, zda to to ponížení stojí za to. Přece zasloužíš víc – lásku, sex, důvěrný vztah založený na vzájemném respektu. A to nejsou jen prázdná slova a fráze… Jak bys chtěl vychovávat dítě, když budeš doma za neschopného blba – navíc úplně nezaslouženě a nespravedlivě? Máš na víc! Přiznej si to. zdravím, Sova.


Dotaz: Je mi 40, mám 17letou dceru a před rokem skončil můj 11letý vztah s přítelem. Před půl rokem jsem se na inzerát seznámila s mužem, s kterým bylo vše krásné. S dcerou si rozumí, byli jsme na společné dovolené, představil nás jeho mamince, podniká.. Staví si domeček 35 km od nás. Já jsem úplně náhodou zjistila, že má podaný další inzerát a s dvěma ženami se už sešel. Vysvětlil to tak, že nerad těch 35 km dojíždí…Je mi s ním dobře a mám ho ráda, ale červíček hlodá… Inzerát zrušil – byl na netu a dali jsme si čas na vyřešení. Dana

Milá Dano, já myslím, že červík Pepík hlodá oprávněně. Za půl roku nemůžeš nikoho úplně poznat, ani kdybys s ním byla od rána do večera. A to ty rozhodně nejsi. Myslím, že nemusíš nic řešit a rozhodovat hned, zkus prostě jen nechat věci plynout a vyjevit se. Ani on si nemusí být tebou stoprocentně jistý a tak si třeba podal ten inzerát jen tak, do foroty, aby viděl, že nic lepšího mu neutíká… Jen ze zvyku nebo ze strachu před vážným vztahem. Všechno je možné. Ty zas taky přece nemusíš pálit mosty a vrhat se mu do náručí nebo naopak chtít, aby se přistěhoval. Prostě nech to být a uvidíš, co bude za dalšího půl roku. Možná bude stejně báječný, jako byl, možná bude nesnesitelný… Uvidíš… Vše dobré přeje Sova.


Dotaz: Mám přítele o dva roky mladšího, je mi 29 let. On není žádný svůdník, ale je pozorný a milý. Problém je, že jezdí za prací a málo se vidíme. Má své přátele, které navštěvuje.. Třeba se týden nevidíme a on přijede i s kamarádem… Jsem z toho nejistá. Nevím, kdy ho uvidím a na jak dlouho.. Mám se uklidnit nebo to vzdát? V.

Milá V., já myslím, že problém ve vašem vztahu je, že každý z vás mu přikládá jinou důležitost. On má prostě kámoše, s tebou chodí, ale rodinu nezakládá, ani o tom neuvažuje. Ty bys už asi chtěla vážnější vztah, nemyslím svatbu, ale partnerství dvou dospělých lidí, což je úplně přirozené. Máš tedy důvod pociťovat nejistotu a roztrpčení. Komu by se líbilo mít kluka na krku i s jeho kámošema. Možná by stálo za zamyšlení, komu on vlastně dává přednost a zda bude vůbec někdy schopný bez těch kámošů být? Protože po týdenním odloučení je doopravdy divné, že nepospíchá jen a jen za tebou…. Zdravím, Sova.


Dotaz: Mám dlouholetý vztah s přítelem, plánujeme svatbu i miminko… Máme hodně společných přátel a mezi nimi i jednoho, s kterým se vzájemně velmi přitahujeme. Pod vlivem alkoholu jsem se s ním vyspala… Není potřeba zacházet do detailů, že se to nebude opakovat. Stejně by to k ničemu dobrému nevedlo. Je mi ale hrozně a chce se mi brečet, kdykoli se mám svému příteli podívat do očí. Držím se rady: zapírat, zapírat… Jak mám sama sobě odpustit? Tereza

No hlavně nedělej chudáčka. trochu mi připadá, že lituješ hlavně sebe. Ty jsi smutná, tobě je špatně, ty jsi udělala chybu, ty se trestáš. A co přítel? A co ten jednorázový milenec? myslím, že by bylo přinejmenším víc než vhodné, kdyby jste se už nestýkali a nedělali z tvého přítele parohatého vola. Pokud se i nadále bude stavět milenec do pozice hodného kamaráda, budeš pořád v hodně nepříjemném postavení a pozici. Pořád s ním budeš sdílet nevyřčené tajemství, které z vás bude dělat spiklence… Zkus to nějak zařídit. A s tím zatloukáním souhlasím, určitě nejsem chytřejší než Dr. Plzák… Zdravím, Sova.

Piště nám svoje dotazy na adresu redakce@mzone.cz a chytrá sova Vám ráda poradí. Nebojte se jakýchkoliv dotazů, vždyť to děláte hlavně pro sebe.

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Top