Menu

Co je nového?

5 pozitivních vlivů, které mají sexuální hračky na vaše mentální zdraví

Sdílení
Foto: Depositphotos
Pro lepší čtení

Obchod se sexuálními pomůckami je možná miliardový byznys, ale to ještě neznamená, že je všichni používají. Důvodů, proč je lidé třeba ještě ani nevyzkoušeli, může být mnoho. Ve skutečnosti je však vědecky dokázáno, že sexuální hračky neboli sex toys mají pozitivní vliv na náš psychický stav.

1. Větší sexuální uspokojení

Podle studie TENGA 2018 Global Self-Pleasure Report lidé, kteří používají při sexu hračky, dosáhnou větší míry uspokojení. Zní to jako samozřejmost, ale když vezmete v potaz, že někteří lidé ani nemají představu k čemu které hračky slouží, zase tak samozřejmé to není. Je to prosté, čím více experimentujete, tím více svému tělu rozumíte. 90 % Američanek, které se studie účastnily, našly uspokojení u mužů, kteří používali pomůcky. U mužů, kteří s nimi neměli zkušenosti nebo se je styděli použít, klesla míra uspokojení partnerek na 76 %. Už víte, čím obdarujete partnerku o Vánocích?

2. Zvýšené sebevědomí

Stejná studie také dokazuje, že ti, co používají pro uspokojení pomůcky, mají pozitivnější vztah ke svému tělu a větší sebevědomí. Nic nenaboostuje sebevědomí tolik jako pravidelný orgasmus! Ovšem nemylte se, platí to i pro ženy. Pokud je partnerka spokojená sama se sebou a je v dobrém rozpoložení, to špinavé prádlo na podlaze jí pravděpodobně nebude tolik rozčilovat.

3. Kvalitnější spánek

Kvalitní spánek je nesmírně důležitý pro psychický i fyzický stav. Pozitivně působí na náš imunitní systém, snižuje sklony k depresím a pozor, dokonce zvyšuje libido. Ženy i muži, kteří zakomponovali do své večerní rutiny hrátky se sexuálními pomůckami, zaznamenali, že se jim spí lépe, stejně jako ti, co si před spaním například zašli zaběhat. Ale kdo by po přečtení této informace preferoval běh, že?

4. Lepší vztah s partnerkou

Páry, které používají sexuální hračky, spolu podle studie vydrží déle. Když se nad tím zamyslíte, má to něco do sebe. Pokud v ložnici stále zkoušíte nové věci, nezačnete se jen tak nudit, a snížíte dokonce pravděpodobnost nevěry. Také se zlepší vzájemná kmunikace, což je pro partnerský vztah vždy přínosem.

5. Pomoc při sexuální dysfunkci

Věřte tomu, nebo ne, sexuální dysfunkce je reálná věc a může postihnout muže i ženy. Sexuální hračky však v tomto případě mohou být pomocnou rukou. Doslova. Studie prokázala, že skutečně mohou pomoci při poruchách erekce nebo potížích s vyvrcholením u žen. Přestože orgasmus by neměl být jediným cílem milování, společné vyvrcholení je takovou polevou na už tak dobrém dortu. A pokud toho můžete docílit s pomocí sexuálních hraček, proč to prostě nezkusit?

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Přidat na Seznam.cz
Top