Menu

Co je nového?

Chabá výmluva, nebo skutečný problém? Podívejte se, jaké je žít se sexuální závislostí

Sdílení
Foto: Depositphotos
Pro lepší čtení

Pokud se bavíme o závislosti na sexu, většinou spekulujeme, jestli taková závislost vůbec existuje. Velmi často ji využívají muži z řad celebrit jako omluvu pro své zálety. Přestože není specifikována jako mentální porucha, podle doktora Brandyho Dunna, sexuálního terapeuta, tato závislost nejen existuje, ale také pro pacienta není vůbec příjemnou záležitostí. Takže jaký je vlastně sex, pokud jste sexuální závislák?

Pokud někdo skutečně chce házet nevěru na sexuální závislost, měl by vědět, že jde o závislost jako každou jinou. Podle výzkumů Ústavu UCLA Semel pro neurovědy a lidské chování Lékařské univerzity v LA závislí řeší své problémy únikem k sexu, stejně jako například gambeleři hraním, alkoholici alkoholem apod. Může tedy rovněž jít ruku v ruce s agresivním a nebezpečným chováním. A to už nezní tak hrdinsky, jako když řeknete, že máte kupu milenek.

Pro sexuálně závislé také sex není žádnou hitparádou. Jde o nutkání, které často provází znechucení. Rozhodně tedy v takovém případě nejde o zábavu, kterou byste rádi vyplnili volné odpoledne. Sexuální akt dokonce mohou provázet pocity studu nebo fyzická bolest.

Jelikož se jedná o závislost, léčba probíhá formou terapií. V počátcích terapie se doporučuje abstinovat, minimálně po dobu 60-90 dní. Permanentní abstinence není cílem terapie, tím je naopak naučit se potlačit pudy a udržet si zdravý sexuální život. Některým závislým pomohla i antidepresiva.

Pokud tedy máte ve svém okolí někoho, kdo se při nevěře nebo notorickém střídání partnerek vymlouvá na závislost na sexu, ale nemá k němu odpor, pravděpodobně jde jenom o velkého mluvku, který má prostě rád sex.

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Přidat na Seznam.cz
Top