Menu

Co je nového?

Co říká ženám sex na jednu noc?

Sdílení
Zdroj: pexels.com
Pro lepší čtení

Doménou žen je zdráhat se příliš unáhleného sexu, čehož muž dost často lituje. V opačném případě je to ale žena, kdo je z důsledků „lámání chleba“ až zbytečně brzy zkroušený. Existuje však několik proměnných, kdy si žena z náhodné a jednorázové záležitosti nemusí nutně přinést jen zármutek. Naopak!

Podle nové studie provedené na psychologickém oddělení norské univerzity NTNU vyšlo najevo, že přibližně 35 % žen lituje, že měly nárazový románek. 80 % jich uvedlo, že je šťastných, že takový sex odmítly. Muži se po románku necítili ve své kůži jen z 20 %.  Z toho plyne, že i ti nemají vždy jen dobrou zkušenost, ale ženy tento druh aktu zkrátka negativně rozrušuje o poznání více.

Evolučně jde o logickou věc. Pro muže není až tak důležitý milostný protějšek, jako četnost akce. Množství nad kvalitou zkrátka vítězí. Mužská psychologie je naladěná na sexuální příležitosti a pokud je některá promarněna, je vnímána jako prohra. Cílem je zkrátka šířit potomstvo.

Ženy na to jdou zcela odlišně. Pro sebe, a své potencionální dítě, potřebují zajistit co nejvhodnějšího partnera. Vidí ho v tom, kdo je dokáže zajistit svou stálostí, která není narušena interakcemi s jinými ženami. Je zcela logické, že ženy mají jednorázovým sexem mnohem více co ztratit. Otěhotnět s fluktuantem jim nic dobrého nepřinese. Není se čemu divit, že častěji podléhají zklamání, pokud z náhodného sexu nevykrystalizuje ideální partner.

Studie ale ukázala i na moment, kdy ženy mohou být s náhodným sexem spokojené stejně jako muži. Je to v případě, jsou-li nadržené a chlap v posteli je nezklame výkonem. I když jim ráno při hledání kalhotek probleskne hlavou výčitka, vášeň a fyzické uspokojení předešlé noci ji dokáže zahnat. Špatný sex ale naopak vyvolá silnou nespokojenost.

Pokud tedy chcete vaše protějšky ušetřit nepříjemného rozrušení z toho, že s vámi strávili jednu noc, pamatujte následujících pravidel. Držte se zpátky tak dlouho, dokud po vás ona sama nevyjede. Nebude mít pocit, že je hnána před rozhodnutí, zda pojede k sobě, nebo k vám. Rozpalte jí tak, aby taxík na vaši adresu zavolala sama. Následně je to na vás. Dopřejte jí zkrátka dostatek něhy a pozornosti. Když odejde spokojená, nikde vás nepomluví. A to se sakra počítá.

 

 

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Přidat na Seznam.cz
Top