Kdy je nejlepší denní doba na sex? Výsledky studií hovoří jasně!

Menu

Co je nového?

Kdy je nejlepší denní doba na sex? Výsledky studií hovoří jasně!

Sdílení
Foto: Depositphotos

Sex ráno, nebo večer? Odpovědi na tuto otázku se obecně mezi muži a ženami liší. Zatímco pro muže je „prime time“ ráno po probuzení, ženy často k sexu preferují večer, kdy je klid a mají pracovní povinnosti za sebou. Vysvětlení je hned několik.


Nejvyšší hladinu testosteronu mají muži mezi šestou a devátou hodinou ranní (viz ranní erekce), zatímco u žen je hladina tohoto hormonu v ranních hodinách nejnižší. Ženy jsou navíc před sexem rády čisté a vyvoněné. Nemůžete se jim tedy divit, že si chtějí před sexem aspoň vyčistit zuby a osprchovat se. Ale ve kterou ranní hodinu je tedy sex nejlepší?

Je dokázáno, že nejlepší výkony podávají obě pohlaví skutečně ráno. Podle výzkumů britské společnosti Forza Supplements je dokonce úplně nejlepším časem 7:30. Pokud si dopřejete sex jako první věc po ránu nebo do 45 minut po probuzení, pocítíte na sobě jeho blahodárné účinky.

Reklama

Dle studie ranní sex nastartuje hladinu endorfinů a výrazně zlepší náladu hned od rána. Kromě toho byla u účastníků studie zaznamenaná zvýšená radost ze života, lépe řešili problémy, a dokonce se u některých zlepšila činnost srdce. Ulehnout do postele o půl hodiny dříve a trochu si přivstat kvůli rannímu potěšení se tedy velmi vyplatí. Minimálně máte dobrý argument pro svou partnerku.


A jak to máte vy? Máte raději sex ráno nebo večer? Nebojte se podělit o vaše preference v diskuzi!

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Top