Menu

Co je nového?

Proč je sex provar? Které základní chyby děláte v posteli?

Sdílení
Foto: unsplash.com
Proč je sex provar? Které základní chyby děláte v posteli?
Pro lepší čtení

Sex je přesně ta část vztahu, kdy se realita jen málokdy protne s očekáváním. Ženy by chtěly přenést do postele osvícené svíčkami po cestičce z růžových lístků a my? Tak to tady asi není nutné rozvádět. Všichni ale tak nějak toužíme po chemii, bezproblémovém vývoji a sladěným okamžikům bez zádrhelů. Realita je ale dost často mnohem silnější náraz.

Co může za to, že sex je někdy nudná a otravná věc, která nás ještě pár dní poté nepříjemně dráždí? Dali jsme dohromady sumář nejčastějších chyb, které oběma brání si sex užít tak, jak si přejete. Základem je si uvědomit, že ideální sex můžou dát dohromady jen taková dvojice, v které si oba uvědomují, co přesně dělají. Vnímat nejen sebe, ale i druhého, je podstata úspěchu a povedeného milování.

1. Vyprávění

Pokud prohodíte během sexu několik pokynů, nebo ujistíte polovičku o zdařilých pohybech, je to v naprostém pořádku. Příběhy si nechte na jindy, dost to otravuje a brání prožitku kohokoli. A nemluvte příliš ani o tom, jak silnou chemii cítíte. Pokud se objevuje, nechte ji prostě se vyplavit.

2. Předstírání orgasmu

Tak tahle epesitka se nás úplně netýká. Dobrý je ale dávat si pozor na to, jestli partnerku vzrušujeme opravdu, anebo má nějaký důvod zahrát nám divadýlko. Dělá to především proto, aby od nás měla pokoj, případně chce udělat dojem. Když se ale neudělá opravdu, říká si o to, že se neudělá nikdy. Těžko budeme něco měnit, když není upřímná a nedá vědět, že potřebuje něco trochu jinak.

3. Nepřemýšlejte

Když jste uvnitř, držte tam i myšlenky. Přemýšlení o tom, co budete dělat potom a co ještě musíte zařídit nechte na jindy. Odvádí vás to od prožitku i od intimity s dotyčnou osobou. Do hlavy vám sice nevidí, ale na výkonu to rozhodně poznat bude.

4. Střídání otěží

Dominance je rozhodně dobrá věc, ale oddání se druhému je důležité úplně stejně. Někdy může být na partnerku vyvíjeno tolik tlaku, že nemá prostor pro vlastní aktivitu. Ubijí se tím vášeň a sex je prostě o jednostranném uspokojení.

5. Umyjte se

Zanedbaná hygiena je prostě průšvih. Nejde jen o to vzít si do postele slečnu s čistými kalhotky. Pokud nám budou smrdět vlasy, nedostaneme pusu ani na krk, natož aby se dostala k rozkroku. Myslete také na ústní vodu. Dohromady to všechno stojí pár korun a minut, ale věřte, že příjemný vůně udělá s druhým hodně.

6. Rozdejte si to kdekoli

Chodit se milovat do postele je nuda typická pro stálejší páry. Rutinu rozbijete snadno tím, že změníte prostředí a budete improvizovat. Klidně si to zakažte dělat v ložnici a uvidíte, že se z toho hned stane mnohem větší adrenalin. O sexu budete díky tomu přemýšlet v reálném čase a oba se na sebe lépe napojíte.

7. Běžte za své hranice

Je dobré čas od času vybořit ze zajetých pořádků a dovolit si i něco, co už je za hranicí vaší diskrétní zóny. Důležité je to především pro dlouhodobé sexuální partnery. Ochota vyzkoušet nové věci se cení a do celé akce vnese nový závan vrušení.

8. Posedlost dokonalostí

Zapamatujte si, že dokonalé prostě není nikdy nic. Těžko bude vaše dnešní milování. Ke stoprocentnímu prožitku nepotřebujete stoprocentní podmínky. Základem je se uvolnit. Jde o sex, ne o dobrou známku z diktátu.

9. Nečte vaše myšlenky

Jestli něco chcete, musí se to prostě říct. Je pochopitelné, že můžou nastat obavy z toho, že nám partnerka uteče, až jí sdělíme, co všechno chceme udělat, ale jinak to prostě nejde. To samé přece chceme i od ní. Co se prostě v sexu nevykomunikuje, a už je jedno zda verbálně nebo nonverbálně, to tam prostě nebude.

10. Srovnávání

Máte pod sebou jednu a myslíte na tu předtím? Špatně! Stejně jako je každý člověk jiný, tak bude jiný i sex s ním. Soustřeďte se nejen na to co děláte, ale i komu to děláte. Zaměřte se na detaily, na nové pocity, potřeby, na osobitost. O to lepší z vás bude milovník.

 

 

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Přidat na Seznam.cz
Top