Sexuální fetiše jsou mnohem běžnější, než si myslíte. Podívejte se, který je nejpopulárnější

Menu

Co je nového?

Sexuální fetiše jsou mnohem běžnější, než si myslíte. Podívejte se, který je nejpopulárnější

Sdílení
Foto: Depositphotos
Pro lepší čtení

Pokud si myslíte, že mít sexuální fetiš je něco neslýchaného nebo nepřijatelného, jste na omylu. Žijeme ve 21. století a skoro každý má nějakou sexuální „úchylku“ nebo, chcete-li, zálibu. A dokud s tím váš protějšek souhlasí, fantazii se meze nekladou.

Podle výzkumu obchodnice se sexuálními pomůckami Ann Summer, která testovala na 2 300 lidí, 75 % přiznalo, že má nějaký sexuální fetiš. 61 % z nich však bylo přesvědčeno, že na ně svět bude hledět jako na úchyláky, pokud se s takovou informací svěří.

Aby zvýšil povědomí o tomto tématu, začal dokonce doktor Jill McDevit vyučovat kurz s názvem Fetiš od A-Z na univerzitě v Harvardu v rámci harvardského týdne sexu. Konečně předmět, který studenty vyloženě nadchnul. Během svého výzkumu mezi účastníky kurzu zjistil doktor McDevit několik zajímavých údajů.

1) Až 40 % tázaných studentů přiznalo, že má nějaký fetiš, 53 % z nich se s tím dokonce svěřilo svým rodičům (ufff).

2) Nejpopulárnějším fetišem studentů pak byl ten, který zahrnoval ponižování a sílu. Zdá se tedy, že BDSM praktiky jsou stále v kurzu. Přesto však většina studentů v poměru 2:1 preferovala být submisivní.

3) 24 % dotázaných se svěřilo, že už absolvovalo sex se dvěma nebo více partnery najednou. Taky tak rádi vzpomínáte na studentská léta?

4) Téměř 50 % se pak svěřilo s tím, že v nějaké formě praktikuje BDSM. Zdá se, že 50 odstínů šedi mělo na studenty Harvardu větší dopad, než by se zdálo.


Jedná se sice pouze o data z jednoho výzkumu, nicméně na co jiného spoléhat lépe než na data z Harvardu. Pokud se tedy budete zdráhat svěřit partnerce s vaším sexuálním fetišem, vězte, že pravděpodobně nejde o nic „nenormálního“ a dost možná najdete i společnou řeč.

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Přidat na Seznam.cz
Top