Menu

Co je nového?

Sexuální fetiše jsou mnohem běžnější, než si myslíte. Podívejte se, který je nejpopulárnější

Sdílení
Foto: Depositphotos
Pro lepší čtení

Pokud si myslíte, že mít sexuální fetiš je něco neslýchaného nebo nepřijatelného, jste na omylu. Žijeme ve 21. století a skoro každý má nějakou sexuální „úchylku“ nebo, chcete-li, zálibu. A dokud s tím váš protějšek souhlasí, fantazii se meze nekladou.

Podle výzkumu obchodnice se sexuálními pomůckami Ann Summer, která testovala na 2 300 lidí, 75 % přiznalo, že má nějaký sexuální fetiš. 61 % z nich však bylo přesvědčeno, že na ně svět bude hledět jako na úchyláky, pokud se s takovou informací svěří.

Aby zvýšil povědomí o tomto tématu, začal dokonce doktor Jill McDevit vyučovat kurz s názvem Fetiš od A-Z na univerzitě v Harvardu v rámci harvardského týdne sexu. Konečně předmět, který studenty vyloženě nadchnul. Během svého výzkumu mezi účastníky kurzu zjistil doktor McDevit několik zajímavých údajů.

1) Až 40 % tázaných studentů přiznalo, že má nějaký fetiš, 53 % z nich se s tím dokonce svěřilo svým rodičům (ufff).

2) Nejpopulárnějším fetišem studentů pak byl ten, který zahrnoval ponižování a sílu. Zdá se tedy, že BDSM praktiky jsou stále v kurzu. Přesto však většina studentů v poměru 2:1 preferovala být submisivní.

3) 24 % dotázaných se svěřilo, že už absolvovalo sex se dvěma nebo více partnery najednou. Taky tak rádi vzpomínáte na studentská léta?

4) Téměř 50 % se pak svěřilo s tím, že v nějaké formě praktikuje BDSM. Zdá se, že 50 odstínů šedi mělo na studenty Harvardu větší dopad, než by se zdálo.

Jedná se sice pouze o data z jednoho výzkumu, nicméně na co jiného spoléhat lépe než na data z Harvardu. Pokud se tedy budete zdráhat svěřit partnerce s vaším sexuálním fetišem, vězte, že pravděpodobně nejde o nic „nenormálního“ a dost možná najdete i společnou řeč.

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Přidat na Seznam.cz
Top