Menu

Co je nového?

Sexuální náměsíčnost. Fenomén, při kterém máte sex, aniž o tom víte

Sdílení
Foto: Depositphotos
Pro lepší čtení

Někdo při spánku chrápe, jiný mluví ze spaní. Taková náměsíčnost také není nic, co by bylo zas tak moc neobvyklé. Avšak sexuální náměsíčnost rozhodně běžná není. Málokdo ví, že takový fenomén vůbec existuje.

Lidé, kteří jí trpí, můžou ve spánku uspokojovat sami sebe nebo mít orální nebo klasický sex s partnerem, vedle kterého leží v posteli. Partnerovi přijde, že je náměsíčný člověk bdělý, ale on si ráno vůbec nic nepamatuje.

Podle Spánkového centra v kanadské nemocnici v Torontu trpí sexuální náměsíčností ze vzorku 832 pacientů 11 procent mužů a 4 procenta žen.

Na první pohled se může zdát, že jde jen o neškodnou poruchu, ale pacienti často trpí strachem, že usnou na veřejnosti, a pak se ocitnou v trapné nebo pohoršující situaci. Navíc se někteří sexuální náměsíčníci chovají při takovém nevědomém aktu jinak, než když mají sex ve zcela bdělém stavu.

„Můj manžel mi říká, že jsem v tom stavu při sexu neuvěřitelně agresivní, dominantní, vulgární a snažím se převzít kontrolu. Jinak jsem ale spíše klidná a vlastně i trochu nudná,” píše k tématu například jedna z diskutujících na webu Reddit.

Existují však i případy, kdy osoba trpící touto formou náměsíčnosti někoho znásilnila. Ti, kteří se bojí takových důsledků nemoci, mohou nosit speciální detektory pohybu, které pacienty vzbudí, když se zvednou z postele. Rozhodně ale tedy není co závidět.

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Přidat na Seznam.cz
Top