Menu

Co je nového?

Chystáte se na cesty? Tohle je 25 nejlepších aplikací pro pohodlné cestování

Sdílení
Text: Kirsten, Foto: Depositphotos

Cestování bylo v dřívějších dobách poměrně jednoduché; to jediné, co jste kdy potřebovali k uskutečnění výletu do zahraničí, byla jen letenka, pas, do některých zemí i vízum a kufr plný donebevolajících kousků prázdninového oblečení. O zbytek se vždy dalo víceméně postarat v turistických kancelářích, kde vám agent obstaral příslušný let, ubytování, sestavil turistický plán a rovnou k němu přidělil i místního průvodce, jež vás i skupinu vám naprosto neznámých lidí provázel po vyhlášených turistických a historických destinacích. Takový způsob organizovaného a nenáročného cestování je sice ještě k mání, ale stojí poměrně více peněz a nenabízí ten pravý duch dobrodružství a autentického seznámení se s místními zvyky a kulturou.

reklama


Samozřejmě se někdy výlet do zahraničí obrátil i v noční můru; v cizí zemi se vám mohlo velmi jednoduše stát, že jste ztratili nebo zapomněli doma svoji letenku, ztratili se ve městě nebo se stali obětí podvodu místních kapsářů, taxikářů a chamtivých obchodníků, kteří profitují na země a jazyka neznalých turistech. V dnešní době vysoce technologického věku máte u sebe ale vždy v kapse telefon, a ten s pomocí aplikací dnes dokáže vyřešit už jakýkoli problém. Přinášíme vám žebříček 25 nejlepších cestovních aplikací, které vás ubytují, vybaví vás vmžiku jazykovými schopnostmi, zařídí vám letenku a doporučí ta nejlepší i nejzapadlejší místa. Vítejte na dovolené ve 21. století!


Předtím, než se poletíte


Skiplagged

Kontroverzní (ale neméně šikovná) aplikace Skiplagged pomáhá cestujícím hackovat ceny letecké společnosti za účelem nalezení skrytých letů.Místo rezervace přímých letů z bodu A do bodu B zjistí, že se jedná o levnější mezipřistání z možností A do B na C. K dispozici zdarma pro Android i iPhone.

reklama


Packpoint

Chcete-li ušetřit čas pamatováním si všeho potřebného při balení vašeho zavazadla, aplikace Packpoint je chytrá vychytávka, která se o balení postará za vás. Klepněte na specifika vašeho výletu – cíl, pobyt, délka, aktivity – a vygeneruje vám kompletní seznam základních potřeb, od ponožek a slunečních brýlí až po telefonní nabíječky a vlasové produkty. Zdarma na iPhone i Android.


XE Currency

Kamkoli půjdete, peníze mohou být matoucí – zejména pokud si peníze nesměníte před odletem v místní vámi ověřené směnárně. Aplikace XE Currency pomáhá vašemu druhu financování tím, že nabízí živé směnné kurzy, historické grafy a převodník a výpočet cen ve 180 měnách. Také si pamatuje poslední směnný kurz, abyste je mohli používat offline. Zdarma pro iPhone i Android.


Skyscanner

Nepřetržitý nástroj pro zkušeného a šetrného cestovatele. Skyscanner vám umožňuje vyhledat, porovnat a rezervovat ty nejlevnější nabídky a lety, hotely a pronájem automobilu – ať už si rezervujete poslední minutu nebo měsíce dopředu. Více než 40 milionů stahovaných souborů se do velké míry zařazuje na vrchní příčky těch nejlepších aplikací pro cestování.

reklama


Google Trips

Nedávný doplněk k poměrně užitečnému a přesnému výběru aplikací pro cestování jsou Google Trips jedním místem pro organizaci vašeho dobrodružství. Slouží ke shromažďování všech informací o cestování a pomůže vám naplánovat každodenní itinerář s doporučeními na prohlídky a stravování.


Během letu


FlightAware

Jeden z nejpopulárnějších a uživatelsky nejpřívětivějších letových trackerů. Sledujte jakýkoli komerční let na světě (můžete dokonce vidět, co pilot vidí v nádherném 3D) a zkontrolujte rychlost, typ letadla, trasu, příjezd a detaily terminálu.


GateGuru

Je to ta nejužitečnější kouč před tím, než se dostanete do vzduchu, a je také nezbytným nástrojem pro odstranění stresu z unáhlené letištní scény. Říká vám, kde se máte přihlásit, odhaduje čekací dobu a ukazuje mapu terminálu. Vše, co vám pomůže vyřešit včas letištní šílenství.


Turbulence Forecast

Aplikace pro úzkostlivé letce zpracovává informace o oficiálních hlášeních letové posádky, aktualizuje mapy, kde se vyskytuje špatné počasí a také uvádí, kde a v jaké oblasti budou turbulence. Appku můžete používat i v polovině letu, abyste zjistili, jak dlouho bude delší turbulence nebo bouřka trvat.

reklama


Pocket

Je-li něco více pravděpodobné, že mimo maratón filmů váš mozek rozptýlí během vlekoucího se dlouhého letu, je to právě tahle aplikace, která funguje i offline. Pocket ukládá všechny zajímavé články, na které nemáš v každodenním životě čas, a právě při letu si je můžeš vychutnat.


Kde se ubytovat


Airbnb

Velmi populární aplikace pro krátkodobé pronájmy pokojů či bytů mimo dostupné hotely. Často nabízí kompletně zařízené bydlení (někdy i včetně jídla) ve velmi příjemných a dostupných destinacích. Aplikace mnohdy nabízí i velmi unikátní místa, od zavěšených chatrčích na stromech na Bali až po obří mušle v Mexiku. Není to vždy ta nejlevnější varianta, ale cestujete-li ve skupině, vyplatí se vám všem.

reklama


HotelTonight

Ne každé bydlení vyjde podle plánu. Selže-li vaše rezervace  v hotelu nebo setkáte-li se s katastrofálním pronájemcem u  Airbnb, náhradní pomocník HotelTonight je okamžitě připraven vám během pár sekund najít nocleh v prázdných hotelových pokojích se slevou. Můžete si však rezervovat i dopředu – od luxusních pokojů až ty do rozpočtu.


Hostelworld

Existuje appka i pro ty nejméně náročné volnomyšlenkáře, ideálně pro ty, kteří cestují nalehko a nezdržují se dlouho na jednom místě. Hostelworld může být použit při vyhledávání a porovnávání cen pokojů mezi více než 360 tisíci hostely po celém světě.


Co pomůže na místě


Uber

Nejpopulárnější taxi služba bez jazykové bariéry i u nás. Ceny jsou až dvakrát nižší než běžné taxi, a můžete si vybrat řidiče i auto.


Turo

V podstatě Airbnb pro osobní automobily. Turo je služba typu “peer-to-peer”, která vám pomůže pronajmout vozy jakékoli značky a modelu od místních hostitelů (tj. někdo je ochotný pronajmout auto i na několik dní). Je to mnohem levnější než používání ustavených pronájmů a domluva je mnohem jednodušší než v místních autopůjčovnách.


Mapper City

Může být někdy obtížné si vyhledat ve velkém městě nejkratší cestu, zejména na místě, kde jste nikdy předtím nebyli. Oceněná aplikace Mapper City je plánovač tras z bodu A do bodu B, který zahrnuje všechny druhy dopravy – autobus, metro, vlak, dokonce i Uber – s aktuálními informacemi o příjezdu i odjezdu v reálném čase.


Guides by Lonely Planet

Pokud jde o zkušenosti s cestováním, nikdo není lepší než přispěvatelé Lonely Planet. Aplikace nabízí tipy, zkušenosti a recenze vycvičených průvodců, kteří vás naladí na autentický zážitek.

Musement

Společnost Musement, která byla uvedena na trh v roce 2014, slibuje, že váš telefon bude digitálním průvodcem ve více než 350 světových destinacích. Navrhuje všechny obvyklé věci – hotely, restaurace, bary, památky, atrakce – ale také funguje jako průvodce aktuálních společenských a sportovních akcí – např. koncerty, divadla, sportovní akce, výstavy či vernisáže. Velkou výhodou této aplikace je možnost si všechny lístky zakoupit přímo v ní.


Time Out : Objevte své město

Pokud jste v některém z největších světových měst, Time Out je stále nejdůležitějším průvodcem pro objevování dalších věcí, o kterých by měli vědět pouze místní obyvatelé.  Je to praktický nástroj pro plánování každodenní cesty s doporučeními, které vám pomohou maximalizovat kulturní zážitek během vašeho pobytu.


Jídlo a pití


Where Chefs Eat

Tato aplikace slavného průvodce restaurací uvádí více než 4500 podniků ve více než 70 zemích doporučených 650 vrcholnými šéfkuchaři. Stručně řečeno, skuteční šéfkuchaři vám poradí ta nejlepší a nejosvědčenější místa k jídlu. A není to všechno – existuje i možnost vybrat si rozpočet, snídani, pozdní večeři i kuchyni.


Yelp

Skvělý pomocník při vybírání místa, kam se uchýlit na večerní drink, bavit se a poznávat nové lidi. Nabízí i přehled obchodů a dalších služeb.


Happy Cow

Navržený pro vegetariány a vegany. Nabízí nejen standardní restaurace, ale i kavárny, místní trhy i speciálně zaměřené obchody. Zabezpečuje také organické, bezlepkové a syrové potraviny.


Zomato

Potřebujete se mezi objevováním nového města osvěžit? Jste-li v jednom z 10 000 měst (předpokládáme, že ano), Zomato vaše potřeby pokryje. Můžete si zde prohlédnout nabídky a fotky jídel a posunout se mezi tematickými seznamy míst, pokud máte chuť na konkrétní typ kuchyně nebo hledáte místo, které bude ideálně vyhovovat vaší konkrétní příležitosti.


Další služby


GetMyBoat

Je to problém, se kterým se běžně setkáte v mořských přístavech. Potřebujete luxusní jachtu, katamarán, plavidlo, kajak, výlet na lodi, rybářské výlety, lekce surfování či šnorchlování? Pár kliků a je vyřešeno.


Dufl

Určeno pro časté obchodní cestující, kteří si potřebují vyprat oblečení. Přes aplikaci si domluvíte kurýra, který vám oblečení vyzvedne, zaveze ho do prádelny a přiveze vám jej zpátky čisté.


Alice Guest

Alice je oceněná concierge služba, která spojuje světové průzkumníky s každým oddělením hotelu (pokud jste ubytování v jednom z 2000 míst, která jsou přihlášená k platformě). Přes aplikaci si můžete domluvit pokojovou službu, promluvit si s recepcí či zarezervovat i lázeňské procedury.


Máte s cestovatelskými aplikacemi zkušenosti? Neváhejte se o ně podělit v komentářích pod článkem!

Komentáře (2)

 • Petr

  29. 3. 2022 - 13:01

  Zdravím, hledám APP, nemohu najít, jsou to rady a tipy na výlety, místní speciality, atrakce historie , kavárny
  *pouze od místních obyvatel ” , celý svět, předem díky pokud víte 🙂 😀
  (773 135 228 Whatsapp )

  Odpovědět
 • Renata

  1. 8. 2022 - 22:32

  Super aplikace, děkuji za ně. Určitě se mně bude hodit nějaká mapa, jinak se mně ta půjčovna lodí Sázava bude uprostřed Čech velmi těžko hledat. Ale tak zase na druhou stranu si říkám, že by mohli mít nějaké kontakty u nich uvedené na webu, nemám pravdu? Navíc v dnešní době, kdy to je naprostý základ.

  Odpovědět

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru