Menu

Co je nového?

Lauro?!? Už i Škodovka má svou osobní asistentku

Sdílení
Foto: Škoda Auto

Škodovka představila novou digitální asistentku. Nové rozšířené hlasové ovládání slyší na jméno Laura a rozumí i plynně proneseným celým větám.

reklama

Laura patří do funkčního rozsahu vrcholného infotainment systému Amundsen a je k dispozici pro nové městské SUV Kamiq i kompaktní model Scala. Se zavedením nové digitální asistentky česká automobilka potvrzuje u obou svých modelů v jejich segmentech pozici průkopníků v oblasti infotainment systémů a konektivity.


Kamiqa a Scalu lze nyní ovládat i pomocí nové digitální asistentky Laura. Je-li vůz vybaven špičkovým systémem infotainmentu Amundsen, stačí jej jednoduše oslovit „Okay, Lauro!“ a aktivovat tak rozšířené hlasové ovládání.

reklama

Není nutno mačkat žádné tlačítko ani provádět žádnou další akci. Laura rozumí i plynule proneseným celým větám, řidič nemusí používat žádné přesně určené pokyny nebo fráze.

Laura ovládá šest jazyků a v případě potřeby rozumí i dialektům

Nové rozšířené hlasové ovládání využívající i online data dokáže splnit pokyny nejrůznějších druhů. Zahájí například navigaci k určenému cíli, vyhledá oblíbenou hudbu nebo si nechá nadiktovat SMS. To všechno Laura zvládá už v šesti jazycích, vedle angličtiny, němčiny a francouzštiny ovládá také španělštinu, italštinu nebo češtinu.


V případě potřeby porozumí i dialektům. Díky standardně dodávané eSIM-kartě jsou Kamiq a Scala vždy online. To systému Laura umožňuje kombinovat data uložená v paměti infotainment systému s online daty a tím i rychle a pružně reagovat. Přechod mezi online a offline službami probíhá plynule a uživatelé jej ani nezaznamenají.


Flexibilní dialog s atmosférou přirozeného rozhovoru

Dialog s asistentkou Laurou může řidič kdykoli přerušit a zadat nový příkaz, aniž by musel vyčkat na dokončení věty systému. Zadání příkazů tak probíhá mimořádně rychle. Rádio nebo hudební přehrávač se navíc během rozhovoru neztlumí zcela, ale jen mírně, což dotváří atmosféru přirozeného rozhovoru.

reklama


Nové funkce digitální asistentky Laury se budou podle výrobce průběžně vyvíjet, dále zlepšovat a rozšiřovat. Systém bude brzy k dispozici i v dalších modelech značky.


V budoucnu bude Laura umět například ovládat více funkcí vozu nebo ještě plynuleji reagovat na celé mluvené věty, bude možný i jednoduchý rozhovor. Myslitelné jsou do budoucna také aplikace rozšířeného hlasového ovládání i mimo vozidlo, například v rámci mobilních nebo webových aplikací či online konfigurátoru.


Ochrana chodců v dopravním provozu se neustále zlepšuje! Brzy už nikoho nepřejedete


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru