Menu

Co je nového?

Česká NFT kolekce The Divergents draží unikátní NFT Marka Ehrenbergera, cílem je pomoc Ukrajině

Sdílení

Speciální Divergent ve žluto modré barvě a slzou v oku vznikl původně na výstavu v pražské NFT galerii Crypto Portal, jeho vydražení v rámci aukce, která již nyní probíhá a poběží až do úterý 8. března je ale pro autory projektu dalším logickým krokem. Výtěžek bude věnován na pomoc Ukrajině.

reklama

Kdo jsou Divergenti? Nový kmen lidí, kteří se rozhodli nehledět pouze na svůj vlastní prospěch, ale pomoci rozvíjet komunitu po celém světě a zlepšit stav naší planety i společnosti v roce 2022, který si určili za rok pozitivní změny. Kolekci 2022 unikátních NFT ručně nakreslil umělec Marek Ehrenberger. Sestávají z 10 hlavních osobností a najdete mezi nimi třeba umělce, digitálního alchymistu, ochránce zvířat, spirituálního mistra nebo humanistu.

Právě “Good Samaritan” byl převlečen do ukrajinských barev a symbolizuje solidaritu s lidmi na Ukrajině, kteří nyní čelí nejtěžším momentům svých životů v novodobé historii. 

Aukce NFT nazvaného “The Divergent for Ukraine” na globálním NFT tržišti OpenSea se mohu pomocí kryptoměny $WETH zúčastnit lidé z celého světa. Aukce probíhá od včerejšího dne do úterý 8. března do 20 hodin, v případě příhozů těsně před jejím koncem se automaticky prodlouží o dalších deset minut.

reklama

NFT Good Samaritan

“Aukci jsme nastavili na týden, protože s kurátory z Crypto Portalu spolupracujeme na dobročinné výstavě NFT děl na pomoc Ukrajině, která se uskuteční v sobotu 5. března. Náš ukrajinský Divergent se stal tváří celého projektu, na výstavě bude součástí expozice a chceme i návštěvníkům výstavy dát možnost se aukce zúčastnit,” vysvětluje za NFTense Jana Kubátová.

Vystavená NFT od 40 ukrajinských umělců budou během sobotní vernisáže na prodej, a také vstupné z akce půjde na přímou podporu Ukrajiny. 

Jako organizace, kam poputují získané finance z aukce i výstavy byl vybrán Člověka v tísni. “Vzhledem ke koncepci projektu The Divergents a s ohledem na prolidské vnímání světa bych svým uměleckým dílem chtěl podpořit hlavně humanitární pomoc ukrajinským civilistům v oblasti bojů,” vysvětluje budoucí využití prostředků autor díla Marek Ehrenberger.


The Divergents a vznik filantropického DAO

Vznik decentralizované autonomní organizace (tzv. DAO) je vyústěním NFT kolekce The Divergents. Do digitální organizace budou mít přístup pouze majitelé jednoho z jejich NFT, kteří se stanou součástí globální digitální komunity, která bude společně realizovat komunitní projekty. Autoři projektu věří, že přispět k pozitivní změně mohou i obyčejní lidé svým vlastním úsilím a mohou tak nastartovat vlnu konání dobra tzv. “od spodu”. DAO bude věnována třetina zisků z NFT kolekce a každý člen bude moci po celý rok 2022 předkládat dobročinné a kulturní projekty a společně hlasovat o jejich finanční podpoře.

reklama

V roce 2022 plánuje DAO podpořit až 20 projektů – každý z nich obdrží 2 Ethery (nyní cca 130 000 Kč) například na pomoc opuštěným psům, vznik komunitních zahrádek, na vznik nových NFT projektů, environmentální startupy a v kontextu světových událostí samozřejmě na dobročinnou pomoc obyvatelům zemí zasažených válkou.

NFT kolekce The Divergents v předprodeji úspěšně prodala 500 NFT a tým se nyní připravuje na budování širší komunity na Discordu a veřejný prodej dalších 1500 NFT.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru