Menu

Co je nového?

10 minut strachu a vzrušení! Tohle video už nikdo nenatočí

Sdílení
Foto: Youtube

Podívejte se na dechberoucí automobilové video, které jste nejspíš vůbec neznali a které dnes už určitě nikdo nenatočí.

reklama

C`etait Un Rendezvous je geniální krátký film francouzského režiséra Clauda Lelouche. Odehrává se v Paříži, brzy ráno a trasa vede z Porte Dauphine k Sacre Coeur. Žádná hudba, žádná slova, jen jeden nepřerušený záběr. Zvuk vytočeného motoru, kvílení pneumatik a deset minut čistého adrenalinu, kdy nevíte, jestli máte hýkat vzrušením nebo křičet strachy.


Jedná se přitom o čtyřicet let starý film, okolo kterého dodnes panuje řada nejasnotí. Režisér prozradil, že řidičem byl on sám a že jel svým vlastním Mercedesem 450SEL 6,9. Kamera byla umístěna na předním nárazníku, téměř u země – takové záběry pak budí dojem mnohem vyšší rychlosti. Mecedes s třístupňovým automatem však nebyl tím autem, které by filmu propůjčilo tu správnou zvukovou kulisu a postaralo se tedy o patřičné dramatično, a tak zvuk motoru pochází z Ferrari 275 GTB a byl natočen zvlášť. Posléze byl precizně sestříhán, aby odpovídal řazení, meziplynům, otáčkám a rychlosti mercedesu.

reklama

Lelouche v několika rozhovorech tvrdil, že měl po trase rozmístěné pomocníky s vysílačkami, kteří ho měli upozornit na případné nebezpečí. Později však přiznal, že technika při natáčení selhala, takže jel naostro, a nakonec prý měl prozradit, že těch pomocníků bylo vlastně jen pár.

Když šel film do kin, Leloucheho si samozřejmě předvolala policie. Režisér pak vzpomínal, že šéf policejní stanice mu napřed sebral řidičák, udělal mu kázání o nebezpečnosti jeho počínání a nakonec mu doklady vrátil se slovy: „Můj syn vás obdivuje.”

Před pár lety se po trase C`etait Un Rendezvous vydala moderátorka a závodnice Vicky Butler, spolujezdce jí dělal samotný Lelouch. Jejich video pro pořad Fifth Gear pak ale bylo jen důkazem, že podobnou jízdu už v Pařiži ale nenatočíte, dnes je situace ještě výrazně horší. Takže si teď udělejte pohodlí a pusťte si to ještě jednou…

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru