Menu

Co je nového?

5 věcí, které byste měli vědět o vaší partnerce před prvním výročím

Sdílení
Foto: Pexels

Co si budeme nalhávat, první rok vztahu bývá i tím nejzábavnějším. S partnerkou se navzájem poznáváte, a to nejen co se sexu týče. Podle expertů je první rok ale také rokem klíčovým. Všechno, co potřebujete o partnerce vědět, byste měli zjistit než oslavíte první výročí.

reklama

1. Finanční situace

Mluvení o penězích může někomu působit potíže, ale pokud jste s partnerkou rok a stále nemáte ponětí, jestli je úplně na mizině, má dluhy, nebo je naopak majitelkou velkého jmění, možná je na čase si tyto věci vyjasnit. Pokud tedy plánujete společnou budoucnost a slavit i další výročí.

2. Zdravotní stav

Pokud má vaše partnerka vážné zdravotní potíže, pravděpodobně na to během prvního roku vztahu stejně přijdete. Nejspíš také přijdete na to, jestli vám sedí její životní styl. Na co se ale většina lidí nezeptá, jsou chronická onemocnění v rodině. Jistě, možná po roce randění nechcete hned plánovat rodinu, ale je zkrátka dobré, vědět na čem jste.

reklama

3. Sexuální život

Pokud nevíte, co má vaše partnerka ráda v posteli, nechápeme, jak váš vztah mohl přežít rok. Sex je důležitou součástí vztahu, pro některé dokonce tou nejdůležitější, a proto je naprosto nezbytné, abyste v tomto ohledu byli s partnerkou na stejné vlně. Musíte respektovat jeden druhého a být schopni na toto téma hovořit. Prvotní vášeň po roce může pomalu vyprchávat, pokud stojíte o dlouhodobý vztah, není dobré na ni spoléhat.

4. Řešení konfliktů

Během prvního roku vztahu také pravděpodobně zjistíte, jak je partnerka schopná řešit konflikty. Budete už možná vědět, jestli je hysterická, nekompromisní, vlídná nebo chápavá. Také už za tu dobu zjistíte, jestli vám její způsob řešení konfliktů vyhovuje a jednoduše, jestli na to máte, nebo ne.

5. Minulost

Nikdy není dobré pouštět se do vztahu s partnerkou, která nemá vyřešenou svoji minulost, ale někdy kostlivci ze skříní vylezou až po čase, a pak je pozdě na to vycouvat. Takové závaží z minulosti může ve vztahu vyvolat nejistotu nebo nedůvěru. Je ale klíčové, jak tyto věci ovlivňují váš vztah a případně společnou budoucnost. Je tedy více než na místě včas položit partnerce otázku: „Je tu něco, o čem bych měl vědět?“

One comment

  • Renata

    29. 4. 2022 - 19:59

    Jestli jste se svým partnerem stejně jako já a Miloš dlouho, tak by vás zase na druhou stranu mělo zajímat třeba i to jak oslavit výročí svatby. Pro někoho je to chápu ještě velmi vzdálený krok, ale třeba byste se tím mohli také inspirovat. Dobré je se vracet na místa kde jste se poznali. To má své kouzlo.

    Odpovědět

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru