Menu

Co je nového?

Obujte si Air Force 1! Pánské sneakery nasadil i Hollywood

Sdílení

Uhodnete, jaké tenisky nosí lidé po celém světě bez ohledu na barvu své kůže a počet nul na kontě? Jsou to kultovní Air Force 1. Pánské tenisky se již čtyři desítky let vyrábí v kontrastní černé a bílé. Kdysi dávno v divokých osmdesátkách je navrhl jeden auto-moto designér, který si z automobilové výbavy vypůjčil i materiál na odpružené podrážky. A právě tyhle sneakery si na základě jejich mimořádných vlastností obul i hrdina Quicksilver, když X-mani zachraňovali svět. To je důvod, proč by neměly chybět ani ve vašem botníku.


Jak na výběr Air Force 1, které jsou stvořené pro pánské publikum

Profesionální sportovci si přednosti Air Force 1 v pánské i dámské verzi velmi dobře uvědomují. Nemusíte ale nutně být basketbalista, abyste ocenil extrémní pohodlnost a nadčasový design světově proslulé obuvi. Když si ji počátkem 80. let minulého století nazuli i rapeři, byl hvězdný osud tenisek zpečetěn. Definitivně zaujaly pevné místo ve streetové kultuře, kde je dodnes potkáváme v nízké, kotníkové a mid-kotníkové verzi.

Ať už si v souladu se zbytkem vašeho outfitu vyberete neutrální černou nebo bílou barvu, získáte kvalitní a maximálně funkční boty. Nebudou vám překážet při jízdě na skateboardu a můžete v nich pilovat městský parkour nebo Shuffle Dance.

Pokud máte raději přirozené barvy, které se hodí i na lesní trekking, nenechte si ujít povedené Air Force 1 pánské z hnědé kůže. Jejich gumová podrážka tlumí nárazy při doskoku stejně dobře jako u barevné klasiky. Luxusní useň se také dá vhodně impregnovat, aby nepromokla a odpuzovala většinu nečistot.

reklama

Mutanti a Air Force 1 aneb Jak se pánské botasky podílely na spáse světa

Pokud jste nějakým nedopatřením propásl zásadní počin amerického komiksového vydavatelství Marvel, rozhodně svůj omyl během dlouhých zimních večerů napravte. Stáhněte si epizodu X-menů nazvanou Apokalypsa, která se odehrává v 80. letech minulého století a místy až nápadně připomíná současnost.


V dobových kulisách tam potkáte profesora Charlese coby vlasatého mladíka a jeho životní lásku Moiru, která potírá zločin ve službách CIA. Kdo si myslí, že je mutagenní gen nějaká výhra, šeredně se plete. Většina nositelů ho považuje za prokletí a dokonce i fešák Quicksilver se v obyčejném světě projevuje jako absolutní loser. Mezi mutanty mu však náleží zvláštní místo, protože se dokáže pohybovat na úrovni mikrosvěta, což z něj jistým způsobem dělá pána času. Obdařený superrychlostí vstupuje na scénu v právě vynalezených Air Force 1. Pánské tenisky z odpružené automobilové pryže si tam pořídil v elegantní stříbrošedé verzi. Jinak bydlí u mámy ve sklepě, kde sleduje kultovní seriál osmdesátek Knight Rider o chytrém autě K.I.T.T. a jeho lidské obsluze s krycím jménem Michael Knight.

Letos slaví nadčasové sneakery Air Force 1 v pánské i dámské verzi rovnou čyřicítku na trhu, kde se zařadily mezi stálice. Jedná se přitom o boty, které nepotřebovaly žádné změny designu, aby si udržely původní fanoušky a současně získaly i mladé publikum.

Když se americký designér rozloučil s návrhy vozidel Ford a domácích elektrospotřebičů, nasadil automobilovou technologii v obuvnictví. Pomohl tak na svět sportovním teniskám, po kterých okamžitě sáhli rapeři. Následovala hiphopová scéna a zanedlouho se přidaly masy lidí z celého světa. Všichni vlastní alespoň jedny Air Force 1. Bílé pánské tenisky z kůže v nízkém provedení pod kotník přitom hrají absolutní prim a patří mezi nejprodávanější produkt z portfolia Nike.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru