Menu

Co je nového?

8 nejlepších věcí na objetí. Jak často se objímáte vy?

Sdílení
Zdroj: pixabay.com

Objímáte se často? Pokud ano, budete nejspíš šťastnými jedinci, co? Jestli jste naopak v tomto ohledu zabejčení, chce to změnu. Mnohé studie jednoznačně prokazují, že objetí je elixírem na zdravý a spokojený život. Jaké blahodárné účinky pocítíte vy, váš partner a ti nejbližší, pokud se vydáte cestou objetí?

reklama

Tady je pro změnu několik oduševnělých důvodů, proč zapudit hořkost a objímat se co to jde. Otevřete srdíčko a sviťte jako sluníčko. A jestli vás někdo nařkne, že jste úchyl, sveďte to na jaro.


1. Objetí vytváří ve vztahu důvěru a bezpečí

Nejen bezpečí a důvěra, ale i stabilita, vzájemnost a blízkost jsou důležité aspekty zdravého vztahu. Právě pravidelné objetí dokáže veškeré tyto základy budovat a udržovat. Pokud potřebujete posílit váš vztah, a to nejen milenecký, odhoďte zábrany a dotyčného prostě schulte do náruče. Druhému tak dáte fyzicky najevo, že ho máte rádi a cítíte se s ním v bezpečí.

reklama

2. Ochrana před zamrznutím

Biologicky nejpřínosnější důvod objetí je, že nás udržuje vroucí. Arktické teploty jsou tu bohužel stále s námi, takže jestli nechcete zmrznout, objímejte se. Všude! Zahřeje vás to oba, obrazně i doslova. Geniální je, že kromě tepla fyzického se totiž produkuje i to psychické. Obtížné životní situace jsou mnohem snesitelnější, když máte komu se zavrtat do náruče, aniž by vám byl kladen odpor.


3. Uklidní hněv a rozpustí osamělost

Vypadá vaše partnerka rozzuřeně? Kámoš je až přespříliš vyvedený z míry? Fňuká vaše máma, že je na všechno sama? Ať už jde o stresy z osobního nebo pracovního života, přestaňte pro jednou řešit co vám brání to neudělat a prostě do toho jděte! Hug! Problémy se sice nevyřeší, ale těžko najdete lepší způsob kterak vysvětlit, že tu pro druhého jste a vnímáte ho. A to pomůže vždycky!


4. Serotonin zdarma

Co to v důsledku znamená? Že tenhle hormon vám nabudí pocit štěstí, kdykoli si jen budete přát. Vědecké studie objevily přímou souvislost mezi příjemnými dotyky, objímáním a úrovní prožívaného štěstí. Je vám duševně blbě? Tak přemýšlejte, kdo vás láskyplně obejme. Okamžitý pocit zlepšení je zaručen!

reklama

5. Imunita? Taky skoro zdarma

Je zjištěno, že objímání vytváří u jedinců jemný tlak na hrudní kosti, což vyvolává emoční reakci. Prostřednictvím toho dochází ke stimulaci hormonů produkované štítnou žlázou, které tvoří stavební prvky tělesných bílkovin a zároveň mají nepostradatelnou roli v metabolických a regulačních systémech. Ve zkratce? Díky objímání si zlepšíte kvalitu obranného systému, takže snáze obstojíte před nemocí.


6. Důvěra a sebeúcta

Lidský dotek je úžasný. Není radno ho podceňovat a v dětském věku už vůbec ne. Dotyk od rodičů potomkům sděluje, že jsou milovány a můžou se cítit svobodně, v bezpečí. Jen tak začnou vnímat, že mají ve světě hodnotu. Jde o základní předpoklady vytvoření zdravé sebedůvěry a úcty k sobě sama. Je nesmírně důležité objímat vlastní děti stejně tak, jako se nechat obejmout a v myšlenkách se vrátit k prapůvodnímu pocitu, který nám jasně dokazuje naši důležitost na tomto světě.


7. Pryč se svalovým napětím

Nahromaděný stres, ať už krátkodobý nebo dlouhodobý, vytváří napětí ve svalech. Tím se můžou spustit dokonce i jisté choroby. Správná fyzická harmonizace může nastat právě prostřednictvím pozitivní psychiky. Impuls objetí je prokazatelný a má opravdovou sílu okamžitě snížit úroveň stresu a svalové tenze.


8. Projev lásky a intimity

Objetí jako předvoj sexu aneb to, co většinu napadne jako první, záměrně uvádíme na závěr. Objetí představuje ochotu obou zúčastněných přijímat a dávat blízkost, náklonnost a lásku. Jde o prominentní akci, která může proběhnout jen v těch nejpevnějších vztazích, které máte a tím se zároveň celé pouto zesiluje.

reklama

TIP: Víte, jak poznat, že se jí líbíte? Stačí se naučit něco o psychologii žen a odhalíte signály, že jí na vás záleží!


Líbání vás nebere? Má přitom celou řadu benefitů!


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru