Menu

Co je nového?

Android Asteroid vydávají klip Gothai Samurai z nového alba, které pokřtí v říjnu v Lucerna Music Baru

Sdílení
Foto: Oficiální zdroj

Android Asteroid, tedy parta kolem tvůrčí dvojice Tomáš Konůpka a Jan Pospíšil, dostává své pověsti bandu, který nemá ve zvyku pohybovat se ve vyježděných kolejích. Na jaře po třech letech příprav fanouškům přinesli nejedno překvapení na tanečně laděném albu Amoeba, které vyšlo pouze digitálně a na vinylu. Dnes pouští do světa klip k úvodní skladbě s příznačným názvem Gothai Samurai.

reklama

Klip využívá nejnovějších vymožeností miniaturizovaných digitálních technologií, oproti staromilskému vinylu je totiž natočený na mobil.

„Ústřední postavou je Michal Nedvěd aka Jezus, mistr světa v beatboxu a electric boogie z legendární kapely Beatburger Band,” říká Tomáš Konůpka ke spolupráci s vynikajícím tanečníkem a performerem.

„Kostým si Jezus vytvořil sám, když se dozvěděl název písničky a klip jsme natočili během dvou hodin u něj na zahradě jen s telefonem na gimbalu. Stříhání pak trvalo několik týdnů a s finálními korekcemi barev nám pak pomohlo studio Beep,“ dodává Jan Pospíšil.

reklama

Amoeba je čtvrtým albem Android Asteroid, jejichž předchozí deska Íkaros byla v roce 2014 nominována na Ceny Anděl v kategorii hip-hop. Ve stejném roce vyšlo album Live at Abbey Road, devět živých klipů a hodinový videodokument o cestě a natáčení v nejslavnějším studiu světa. Dalším highlighty byla session v Red Bull Studios London s DJ Vadimem a Yarah Bravo a remake písně Prázdný Místa v rámci projektu David Koller and Friends.


Na nový klip se můžete podívat zde:


Třinácti tracky alba nás Android Asteroid provádějí v mnohem tanečnějším rytmu, než jsme u nich zvyklí. Škatulkování do hudebních stylů ale u Amoeby postrádá smysl, každá píseň je nosičem další silné emoce, naprosto odlišné od té předchozí.

Album nebere ohled na hudební styly, formy, ani zažité struktury. Od základu vybudované autorské písně se střídají s kolážemi samplů vystříhaných ze starých vinylových desek a živého zvuku kapely ve studiu.

To vše v hudebním provedení, na kterém se podíleli Marek Minárik (Koller band), Viliam Béreš (Lanugo), Jan Steinsdörfer (Chinaski), Nèro Scartch (Mydy Rabycad), Yarda Helešic a další. Obrazovou koláž na obal desky vytvořil český grafik Pavel Fuksa, mix provedl Lukáš Martinek z Absolute Music a mastering Stuart Hawkes z londýnského studia Metropolis.


Android Asteroid pokřtí album Amoeba 10. října v pražském Lucerna Music Baru. Během večera je podpoří duo Noisy Pots.


Nové album Android Asteroid: Bohyně Amoeba, princezna husa a elektrický vlk


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru