Menu

Co je nového?

BCC Car Rally 2024: Nejisté počasí, skvělá trať a napínavý hokejový přenos

Sdílení

V sobotu 25. května se v okolí Prahy uskutečnil další ročník BCC Car Rally, jejíž cíl byl stejně jako v minulých letech před čestlickým dealerstvím vozů Jaguar a Land Rover Albion Cars. A jaké to letos bylo?

reklama

Na start před outletovým centrem POP Airport nedaleko ruzyňského letiště se letos postavilo 29 automobilových posádek a jeden motocykl. Počasí zpočátku nevypadalo vůbec lákavě, nakonec se ale umoudřilo a až na pár kapek během polední přestávky až do cíle nezazlobilo.

Velkým tahákem letošního ročníku byla atraktivní trasa, která vedla mimo jiné malebným Karlštejnskem a Berounskem. Zatáčkovité okresky, dobrý povrch a krásné výhledy, to byly přednosti, které vyzdvihovala většina účastníků.

Přes poledne proběhla krátká zastávka s občerstvením v golfovém resortu Kogo Albatross ve Vysokém Újezdě, kde posádky načerpali energii a občerstvili se výborným britským jídlem a pitím. Pár kapek deště nezkazilo dobrou náladu a za chvíli se mohlo pokračovat bez deště dál v jízdě.

reklama

Cíl BCC Car Rally byl před dealerstvím Albion Cars

Cílem druhé části závodu bylo dealerství Albion Cars v Čestlicích u Prahy, kde bylo připravené zázemí pro vyhlášení vítězů, skvělé občerstvení v britském stylu a samozřejmě také projekce semifinálového zápasu mistrovství světa v ledním hokeji mezi Českou republikou a Švédskem.


Slavnostní vyhlášení vítězů proběhlo hned v několika disciplínách. Mimo prvních třech míst závodu se vyhlašovala například cena poroty, cena za testy přesnosti nebo Concours d`Elegance pro nejlepší britský i nebritský vůz. Na své si tak přišla řada závodníků a celý den dopadl stejně jako zmiňované hokejové utkání na výbornou.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru