Menu

Co je nového?

Je dobrý nápad si koupit ojeté Bentley?

Sdílení

Bentley je bezesporu luxusní vůz, který budí pozornost vašeho okolí. Tento luxus je snem mnoha lidí, kteří jsou jinak skromní. Když automobil značky Bentley zastaví na parkovišti, řada lidí přisuzuje majiteli určitou prestiž, a to může být více než příjemné. Pokud se rozhodnete pro nákup ojetého Bentley je nutné si vůz pořádně prověřit, aby pak nestál v garáži.

reklama

Problémy s bouranými vozy

Jedním z častých neduhů vozů z druhé ruky jsou bourané vozy, které byly opraveny a následně jsou prodávány za mnohem vyšší cenu, než je jejich reálná hodnota. Může se totiž stát, že vůz je sice kvalitně opraven, ale nikdy již nebude mít původní jízdní vlastnosti. Navíc je zde mnohem vyšší riziko koroze a závad u motorových částí. Abyste se těmto problémům vyhnuli je nejlepší si vůz prověřit. Vhodným nástrojem je například www.checkcardna.com, kde zjistíte také zda vůz nebyl někdy hlášen jako kradený a jaké poruchy byly u vozu zaznamenány.


Pozor i na stočené tachometry a původ vozu

Častým problémem, o kterém se sice stále mluví, ale pořád není vyřešen ke spokojenosti kupujících jsou stočené kilometry. Nejsou výjimkou ani vozy, kde byl tachometr stočený i o stovky tisíc kilometrů a desítky tisíc jsou pak standardem. Vůz by měl být pak prodáván za mnohem nižší cenu a prodávající se vás tak často snaží okrást. Existuje řada nástrojů, které vám mohou pomoci ověřit přibližný stav najetých kilometrů podle VIN čísla a jejich přehled naleznete na stránce bestvindecoder.com. Každý z uvedených nástrojů vám nabízí jiné databáze a údaje a vy tak jistě najdete ten, který je vhodný pro váš region a region prodávajícího.

reklama

Kromě stočených kilometrů je nutné si dávat pozor i na původ vozu, který se mnohdy kvůli chybějícím datům v dokladech vozu špatně dohledává. Ačkoli zjistíte, že auto bylo vyrobeno a poprvé zakoupeno v Evropě nebo ve Spojených státech, neznamená to nutně, že tam bylo i celou dobu provozováno.

Naopak vozy, které původně patřily celebritám se nejčastěji prodávají na aukcích a jejich původ se ověřuje právě přes VIN kód.


Podezřele nízké ceny ojetých vozů Bentley Continental GT

Ve směru pochybného původu vozu, nesedících kilometrů či utajených závad vévodí právě vozy Bentley Continental GT, což bohužel poškozuje i solidní prodejce. Není tedy na místě zanevřít na levnější kousky, ale neustále vozy prověřovat.

Řada vozů Bentley Continental GT, které můžete sehnat na evropském trhu byla v minulosti kradená, zabavená apod., a to na důvěryhodnosti daného vozu opravdu nepřidá.

Bentley Continental GT

Drahé opravy

Kromě toho je nutné počítat s tím, že veškeré potenciální opravy budou na tomto vozidle velmi nákladné. Nejednou se u čerstvě zakoupeného ojetého vozu náklady na opravy vyšplhaly až na stovky tisíc korun.

reklama

Není nutné zanevřít na značku

Ačkoli se o problémech s ojetými vozy Bentley v některých skupinách mluví stále, neexistuje žádný racionální důvod, proč na ojeté vozy této značky zcela zanevřít. Stačí si jen vůz pořádně prověřit, přizvat nezávislého automechanika, který vůz prohlédne. Jestliže bude vše v pořádku nic nebrání tomu, abyste si splnili svůj sen. Nezapomeňte na sepsání řádné kupní smlouvy, kam zahrnete i část o stávajících závadách, na které vás prodávající upozorňuje. Díky tomu pak budete chráněni v případě, že se nějaká závada projeví po páru dnech či týdnech od koupě.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru