Menu

Co je nového?

Bude letos TEDx? Přípravy jsou v plném proudu navzdory celorepublikové karanténě

Sdílení
Foto: TEDx Prague

Dobrých zpráv není v této komplikované době nikdy dost. Patří mezi ně i zpráva, že také letos na podzim se zatím počítá s uskutečněním akce s názvem TEDxPrague. Přípravy pražského TEDu jsou už teď v plném proudu, a to navzdory celorepublikové karanténě způsobené pandemií koronaviru.

reklama

Do podzimní akce v pražském Foru Karlín sice zbývá ještě dost času, organizátoři ale už teď nijak nezahálí. To nejdůležitější, tedy samotné téma letošního TEDxPrague, se usilovně řeší právě v těchto dnech.

Ze zhruba desítky nominovaných témat byla tento týden vybrána dvě, mezi kterými se definitivně rozhodne v nejbližších dnech.

Tématem loňského ročníku byl Svár, na pódiu o něm mluvil například katolický kněz Tomáš Halík, polární vědkyně Marie Šabacká, první dáma českého jádra Dana Drábová nebo zakladatelka centra LOCIKA Petra Wünschová.

reklama


Nouzový stav spojený se zákazem shromažďování osob přípravy letošního TEDxPrague lehce komplikuje, organizační tým se ale nenechal zaskočit a členové týmu se pravidelně potkávají, i když jen virtuálně. Například tento týden proběhly hned tři on-line meetingy.

V tuto chvíli se jen těžko předpovídá, jak se bude situace ohledně koronaviru v České republice dále vyvíjet. Organizátoři TEDxPrague však zatím počítají, že akce proběhne v tradičním podzimním termínu na začátku listopadu a podle toho také přípravy probíhají.

TEDx je nezisková iniciativa, jejímž centrem jsou “myšlenky hodné šíření” – sdílení podnětných nápadů a příběhů. TEDxPrague vznikl v roce 2009 inspirován TED a pod jeho licencí. Díky tomu je součástí celosvětového hnutí TEDx. A pro letošní ročník organizační tým pražského TEDxu výrazně posílil, zcela nový je například celý komunikační tým akce. Tak snad všechno dobře dopadne a akce se i letos uskuteční v obvyklém termínu. Určitě se bude na co těšit!


Videa, která vám mohou změnit život. Tohle je 10 nejlepších TED přednášek!


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru