Menu

Co je nového?

Budoucnost Peugeotu je rychlejší, než jsme čekali! Nová 508 má hned tři motory a na stovku zrychlí za 4,3 vteřiny

Sdílení
Foto: Peugeot

Peugeot přivezl do Ženevy velmi unikátní model 508 Sport Engineered, který by měl být dalším velmi zajímavým modelem značky. Automobilka, která se před pár lety zmítala v problémech, slaví s modelem 508 zasloužený úspěch, a sportovní verze by mohla být velmi, velmi zajímavá…


Jasně, je to jen koncept, ale zatraceně zajímavý. A Peugeot má dobře našlápnuto, z čehož máme upřímnou radost. Aktuální nejsilnější model má pod kapotou přeplňovanou šestnáctistovku s výkonem 225 koní, ale provedení Sport Engineered je přece jen někde jinde.

Benzínový čtyřválec 1,6 l má sám o sobě 200 koní, ale společnost mu dělá ještě 112 koňový elektromotor na přední nápravě a o pohon zadní nápravy se pak stará druhý elektromotor, který má výkon 203 koní!

Automobilka nezveřejnila celkový výkon auta (u hybridních pohonů nelze jednoduše sečíst), nicméně výkonové parametry jsou působivé: stovka za 4,3 s, pružné zrychlení z 80 až 120 km/h zvládne za 2,5 s a pojede až 250 km/h. Slušné, že?Zásadní změny se odehrály i na podvozku. 508 Sport Engineered má rozšířený rozchod  kol (vpředu o 24 mm, vzadu o 12 mm), brzdy mají masivní průměr 380 mm a disky jsou obuty do pneumatik Pilot Sport 4S o rozměru 245/35 R20. Samozřejmostí je i nižší světlá výška.

Peugeot se chlubí, že auto ujede čistě na elektřinu až 50 kilometrů, za to vděčí baterii s kapacitou 11,8 kWh.

Peugeot 508 je sám o sobě designově velmi povedené auto a nový koncept vypadá naprosto skvostně. Můžou za to jiné nárazníky, difuzor a kombinace barvy Selenium Grey s výraznými detaily v barvě Kryptonite. Jeho boční siluetu pak neruší žádný spoiler, auto vypadá tak, že by se okamžitě mohlo začít vyrábět.A ono je to opravdu nejspíš na spadnutí, protože Peugeot vyslyšel kritiku na svoje SUV bez pohonu všech kol a investoval do vývoje hybridních čtyřkolek. 3008 i 5008 se tedy dočkají a není problém tuto technologii implementovat i do modelu 508. Jsme zvědavi, jestli to dotáhnou do konce a jak pak bude auto jezdit, protože jedna věc jsou výkony na papíře a druhá věc je reálný projev.

Každopádně velký palec nahoru pro automobilku, o které už mnozí začali pochybovat…


Aston Martin začal přestavovat svoje stará auta na elelektromobily


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru