Menu

Co je nového?

Čekání na auto jako nový standard? Dobře už bylo, říkají odborníci

Sdílení

Kdo v poslední době sháněl nový či zánovní automobil, tak si možná všiml, že některé věci nejsou jako dřív. Na nová auta si počkáme o dost déle, než jsme byli zvyklí. A za ta ojetá si připlatíme, to je důsledek větší poptávky než nabídky. Odjet s novým vozem z autosalonu bez čekání se tak dnes blíží pravděpodobnosti výhře ve Sportce.

reklama

Výše popsaná situace platí až na výjimky napříč celým trhem. Dá se říct, že nezáleží na značce, segmentu vozů či prémiovosti automobilky. Čeká se všude. Zatímco dříve se při zadání vozu do výroby čekalo většinou maximálně v řádu měsíců, dnes nejsou u oblíbených modelů výjimkou ani termíny, jako je rok a půl či dva roky.

Například na Mercedes-Benz třídy G se nyní dle neoficiálních údajů čeká i tři roky.

O moc lepší ale není situace ani u vrcholných modelů značek, jako je Audi, BMW, Lexus či Land Rover. Například v případě posledně jmenované automobilky za to částečně může velká oblíbenost vlajkové lodi značky – v minulém roce představená nejnovější generace modelu Range Rover sklízí obrovský úspěch u automobilových odborníků i veřejnosti. A zájem o něj je tak velký, že fabrika v britském Solihullu nestíhá vyrábět.

reklama

O nova Range Rover je obrovský zájem
O model Range Rover je celosvětově obrovský zájem.

Nedostatek vozů tak dělá z prémiových aut v praxi ještě prémiovější. Důkazem jsou přemrštěné ceny, za které se v Evropě obchodují některé volné kusy nových Range Roverů. Jak tedy postupovat, když si takový nový vůz chceme pořídit a zároveň nechceme přistoupit na drahou hru některých překupníků? 

„Nejlepší radou je neotálet a objednat co nejdříve,“ radí Dušan Chlad, výkonný ředitel společnosti Albion Cars, která je specialistou na britské vozy Jaguar a Land Rover. „Situace se navíc nejspíše v nejbližších měsících příliš nezlepší,“ dodává. Podle Chlada není takový způsob prodeje luxusních automobilů krátkodobou záležitostí, ale bohužel spíše novým standardem.

Ačkoli taková doba prodejcům automobilů příliš nenahrává, najdou se i takoví, kteří v ní expandují. Do této kategorie patří i zmiňovaná společnost Albion Cars, která letos otevřela svou druhou pobočku. Vedle Čestlic, které najdete kousek za Prahou u dálnice D1, nově nabízejí autorizovaný servis a prodej i v Brně na Heršpické ulici.


Showroom Albion Cars v Brně
V Brně vzniká nejmodernější showroom Land Rover v ČR.

V těchto dnech vzniká v moravské metropoli nový showhroom dle nejmodernějších standardů značky Jaguar Land Rover. Ten by se měl slavnostně otevřít na jaře příštího roku, už nyní je ale v Brně možné si objednat nový vůz Land Rover či si vybrat z nabídky nových a zánovních vozů Jaguar a Land Rover. 

reklama

V provozu je zde již také autorizovaný servis pro vozy obou značek. Kromě několika desítek skladových vozů je možné si v nově otevřené pobočce v Brně vybrat také vůz z pobočky v Čestlicích, který pracovníci Albion Cars moravským zákazníkům dovezou. 

Na výběr je tak celkem z více než dvou stovek zánovních a ojetých skladový aut, což je v současné situaci obrovská devíza. Ne všichni totiž chtějí čekat na své nové auto dlouhé měsíce či roky. Kompletní nabídka vozidel je k dispozici na webu Albion Cars.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru