Menu

Co je nového?

Co dobrého přináší pandemie koronaviru

Sdílení
Foto: Pixabay

Celý svět nemluví o ničem jiném než o koronaviru, který se nezadržitelně šíří napříč zeměmi. Přináší nejen mrtvé a nemocné, ale i velké ekonomické ztráty a omezení osobních svobod. O tom všem čteme úplně všude, my jsme se ale rozhodli podívat na situaci trochu jinýma očima a upozornit na to pozitivní, co pandemie koronaviru přináší. Pokud to tedy vůbec jde.

reklama

Neberte to v žádném případě tak, že máme z přítomnosti koronaviru jakoukoliv radost. To určitě ne. Ve všem tom špatném, co nám přináší, jsme ale našli i pár pozitivních aspektů, o kterých si myslíme, že by o nich lidé měli vědět. Tady jsou:


Odpočinek a duševní očista

Ať se nám to líbí, nebo ne, žijeme v uspěchané době a málokdy máme čas se na chvilku zastavit. A teď je ta ideální chvíle. Obchody a restaurace jsou zavřené, spousta lidí nemůže ani pracovat a obecně se tempo velmi zpomalilo. A možná to potřebujeme. Potřebujeme trochu zpomalit, odpočinout si a uvědomit si, že to, za čím se neustále honíme, není to nejdůležitější na světě.

reklama


Blíž rodině

Ruku na srdce, kdo má v dnešní hektické době možnost trávit tolik času se svými nejbližšími, kolik by si přál? Asi jen málokdo. Díky vládním opatřením na to teď bude prostoru dost. Využijte toho a usedněte třeba i ve všední den k jednomu stolu u rodinné večeře. Až se vše vrátí zpátky do normálu, budete na tyhle chvíle v dobrém vzpomínat.


Home office jako šance

Samozřejmě ne všichni mají tu možnost pracovat z domova. Ti, kterým ale zaměstnavatel tuto šanci dal, toho mohou využít k dohánění řady restů, ke kterým by se jinak jen tak nedostali. Neznamená to samozřejmě, že budou zanedbávat práci, minimálně ale ušetří každý den spoustu času dojížděním, plánováním schůzek či cestami na oběd. A přesně tenhle čas mohou využít k činnostem, na které jim jindy nezbývá dostatek času. Přečíst si konečně knihy, které jsme dostali k Vánocům, protřídit si šatník nebo uklidit ve sklepě – no řekněte, kdy jindy bude vhodnější doba?


Svoboda není samozřejmost

Jako poslední jsme si nechali bod, který ovšem rozhodně není nejméně důležitý. A to je otázka svobod a možností, kterých jinak využíváme.

reklama

Teprve teď, když nesmíme cestovat, si uvědomíme, jakou hodnotu svoboda má. Do minulého týdne jsme to brali jako samozřejmost, nastalá situace nám ovšem do hlavy vhnala myšlenky na to, jak se asi cítili lidé za bývalého režimu (pokud jsme to sami nezažili). A člověk si uvědomí, že stále na světě existují státy, jejichž obyvatelé svobodně cestovat nemohou.

My to těch pár týdnů přežijeme, ale bylo by fajn, kdybychom z celé této koronavirové šlamastyky vyšli poučení a s pokorou. Svoboda zkrátka není samozřejmost a občas musí přijít něco jako je koronavirus, aby nám to připomněl…


20 brutálních pravd o životě, které si nechceme přiznat


Komentáře (2)

 • Rouška

  5. 4. 2021 - 13:19

  Ne, covid nepřinesl do dnešního světa nic dobrého. Jen zmatek a spoustu samozvaných expertů na všechno. Stačilo.

  Odpovědět
  • Mzone

   5. 4. 2021 - 17:01

   Děkujeme za názor. Článek byl psaný před rokem, kdy nebyla situace zdaleka tak vážná jako letos. Hodně věcí se samozřejmě od té doby změnilo.

   Odpovědět

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru