Menu

Co je nového?

Děti a dovolená v zahraničí: Na tohle se připravte

Sdílení

Dovolená s dětmi stále může být dovolená, byť plánování a cesta na místo určení bývá často stresující. Obzvláště pokud se jedná o cestu do zahraničí, která trvá delší dobu a může se přihodit cokoliv.

reklama

Na nečekané situace je jedna univerzální rada: Kdo je připraven, není překvapen. S dětmi to sice úplně neplatí, na druhou stranu vám může pár jednoduchých pravidel ušetřit cenný čas i nervy. A ty budete na celou dovolenou ještě potřebovat, pláž nepláž.


Nepodceňte přípravu aneb na lokalitě záleží 

Příprava nezačíná tím, že začínáte balit kufry. Dovolenou je totiž potřeba už důkladně vybrat. Jste zvyklí mít v hledáčku příjemný byt, dobrou dostupnost do městských barů i kaváren a zbytek tak nějak řešit za pochodu? Tady zbystřete. Dovolenou si můžete zpříjemnit už jen tím, že vyberete takovou destinaci a ubytování, které bude vhodné pro vás i pro děti zároveň. Můžete si to tak užít i navzdory narůstajícím povinnostem. 

reklama

Zjistěte si o finální zemi potřebné informace. Třeba jak tam funguje zdravotní péče, jaké jsou doporučení týkající se dětí a zda je potřeba speciální očkování nebo vyšetření. 

Spoustu času vám může ušetřit i druh ubytování. Spousta hotelů je uzpůsobená dětem – a další zase ne. Podívejte se proto, zda ve vaší vysněné destinaci nejsou hotely nebo ubytovací zařízení, které nabízí nejen animační programy, ale i stravu uzpůsobenou pro děti, dětské vybavení včetně postýlek a židliček, nočníků, dětských hřišť nebo tobogánů. To totiž bude znamenat, že kromě vás se na místě bude s největší pravděpodobností nacházet spousta dalších rodičů s dětmi. A to znamená bohatší program i větší možnost vybití pro vaše ratolesti.


Bezproblémová dovolená s dětmi

Plánujte a pište si To-do list

Cokoliv vás v průběhu plánování napadne, to si zapište. Budete tak mít jednotný seznam, ze kterého můžete postupně odškrtávat. Mezi klasiku patří seznam základních léků, opalovací krémy, základní hygienické pomůcky, které nejsou součástí hotelového vybavení. A oblečení. A plenky. A kniha. Zkrátka kdykoliv vás něco napadne, sepište to.


Balení v minimalistickém stylu 

Ne vždy to jde a s dětmi to určitě nebude o nic snazší. Vynechte ale ze svého kufru to, co s největší pravděpodobností budete mít na místě. Třeba šampony, ručníky nebo více oblečení, pokud víte, že se na místě nachází prádelna či pračka. O všech těchto možnostech vybavení se informujte s předstihem, ať nejste překvapeni. 

reklama

Mezi další věci, které byste rozhodně neměli zapomenout, jsou sluneční brýle, pokrývka hlavy nebo i chladnější oblečení na večer.

Praktické a pohodlné jsou třeba pro holky mikinové šaty, které můžete využít i na cestu. Najít je můžete třeba na e-shopu Answear.cz, konkrétně tady: https://answear.cz/h/mikinove-saty. Nebo teplákovou soupravu, kterou ocení také chlapci.


Bezproblémová cesta je půl úspěchu 

Než budete na místě, čeká vás ještě jedna překážka, a tou je samotná cesta. Už si můžete vydechnout, máte sbaleno, všechno šlape, jak má. Pro jistotu si ale přibalte drobnou svačinu, sušenky, hračky a knihy, které vaše dítka zabaví během delší cesty.

Pro váš klid si nezapomeňte zálohovat důležité dokumenty, jako je potvrzení o rezervaci, letenky, informace o tom, jak se dostat na místo určení. Kromě mobilu mějte raději všechny tyto dokumenty i v tištěné podobě.

TIP: Praktickým pomocníkem na cesty je dětský kufřík na kolečkách, který zároveň slouží jako odrážedlo. Dítě si bude moci zabalit své hračky a zároveň se vyblbne i při cestě. Může si také poprvé zabalit samo pár základních kousků, třeba šaty, kraťasy nebo plavky.


Dětské oblečení nejen na dovolenou můžete vybírat na Answer.cz. Zamilovat si můžete třeba roztomilé dívčí šaty: https://answear.cz/k/dite/divka/obleceni/saty

reklama

Hledejte společné aktivity, které zabaví celou rodinu 

Pamatujte také na to, že aktivity, které budete mít v plánu dělat, by měly zaujmout nejen děti, ale i vás. Je to koneckonců i vaše dovolená. Navštívit tak můžete místní zoo, aquapark, muzeum nebo přírodní parky. Mějte u sebe vždy dostatek svačinky, abyste předešli vyhroceným situacím, a užijte si společně strávený čas.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru