Menu

Co je nového?

Fotograf Jakub Deml vystavuje fotky lidí, kteří “žijí jinak”

Sdílení
Foto: Jakub Deml

V pražské kavárně Druhej břeh byla zahájena výstava s názvem Život jinak od fotografa Jakuba Demla. Ta ukazuje životy lidí, kteří žijí neobvyklým způsobem.

reklama

Slavnostní vernisáž výstavy proběhla v pátek 20. ledna. Jedná se o první autorskou výstavu tohoto mladého fotografa. Černobílé reportážní fotky ukazují zajímavé příběhy lidí, kteří žijí nějakým neobvyklým, nebo chcete-li alternativním, způsobem. Snímky jsou doplněné krátkými popisky, které návštěvníkovi pomáhají dokreslit příběh konkrétní fotografované osoby.

“Ta výstava nemá za úkol hodnotit ani odsuzovat. Naopak, má ukázat různorodost lidského žití přímo a bez předsudků,” popisuje fotograf.

“Některé snímky vznikly během práce pro web TN.cz, člověk se tam často dostane k poměrně zajímavým lidem. Další jsem pak vyfotil ve svém volném čase cíleně pro tento projekt,” říká k výstavě Jakub Deml.

reklama

Jakub Deml - vernisáž výstavy Život jinak
Slavnostní zahájení výstavy moderoval hudební publicista Jaroslav Špulák (vlevo), autor fotografií Jakub Deml uprostřed

Z desítky osobností, které jsou na fotografiích k vidění, je podle autora těžké vybrat tu nejzajímavější. Osobního favorita přesto fotograf má: “Nejvíc se mi pod kůži vryl bezdomovec Ludvík, který se za chladných nocí zahrabával do horkého popela. Chtěl jsem ho letos v zimě s foťákem opět navštívit, ale bohužel v prosinci zemřel,” popisuje Jakub Deml.


Výstava, na které je k vidění dohromady 20 velkoformátových fotografií, probíhá od 20. ledna v kavárně Druhej břeh na pražském Smíchově. Končit bude na konci února.


Jakub Deml se narodil v Praze roku 1988. Již během studií pracoval externě jako fotoreportér tiskové agentury Mediafax, do ní po ukončení studií nastoupil jako fotoeditor. Nyní pracuje jako fotograf a redaktor TV Nova, jeho snímky můžete znát především ze zpravodajského webu TN.cz.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru