Menu

Co je nového?

Harley-Davidson představil limitovanou sérii motocyklu Electra Glide Revival

Sdílení
Foto: Harley-Davidson

Harley-Davidson představil nový program Icons Collection, který každoročně nabídne limitovanou edici modelů s výrazným charakterem. Na počest amerického stylu budou oživeny klasické designy značky nebo nově ztvárněny vize budoucnosti motocyklů.

reklama

Icons Collection bude každoročně obsahovat dva nové modely a každý bude vyroben pouze v jediné limitované sérii. Výroba takového modelu se již nikdy nebude opakovat. Každý motocykl v Icons Collection bude mít jedinečné pořadové číslo a jeho majitel dostane certifikát pravosti.


„V souladu se strategií Hardwire jsme se zavázali představit řadu motocyklových modelů, které ještě zvýší atraktivitu a zvýrazní historické dědictví značky Harley-Davidson,“ říká Jochen Zeitz, prezident a generální ředitel Harley-Davidson. „Proto je mi ctí představit nový plán limitovaných modelů Icons Collection, série jedinečných adaptací produkčních modelů v designech připomínajících naši slavnou minulost a skvělou budoucnost,“ dodává.

reklama

První model nové Icons Collection

Harley-Davidson Electra Glide Revival

Harley-Davidson Icons Collection odstartovala představením modelu Electra Glide Revival, retro-klasického motocyklu pro milovníky historie a jedinečného nadčasového designu. Globální produkce modelu Electra Glide Revival bude omezena na jednorázovou sérii 1 500 číslovaných motocyklů, které by měly dorazit k autorizovaným dealerům Harley-Davidson s prodejní cenou 25 381 eur bez DPH.

Vzhled motocyklu Electra Glide Revival je inspirovaný modelem Electra Glide z roku 1969, který jako první Harley-Davidson nabídl polokapotáž Batwing. Tento prvek se stal ikonou ve světě motocyklů a jednoznačným designovým znakem strojů Harley-Davidson. Přestože se jej mnozí snažili napodobit, stále zůstává výrazným odlišujícím znakem mnoha současných modelů značky.

V roce 1969 byly volitelná polokapotáž a boční brašny nabízené pouze v bílém laminátovém provedení a Electra Glide Revival tento vzhled replikuje pomocí bílého lakování Birch White. Klasický vzhled dotváří dobový znak na nádrži a nápis Electra Glide na předním blatníku. Electra Glide Revival bude v nabídce v jediné barevné verzi po vzoru originálních barev z roku 1969. Dvoubarevná nádrž kombinuje modrou Hi-Fi Blue a černou Black Denim, které jsou odděleny bílým pruhem Birch White. Boční panely a přední blatník jsou lakované modrou barvou Hi-Fi Blue.


Harley-Davidson Electra Glide Revival

„Žijeme ve velmi dynamické době a jsme svědky neustálých změn,“ říká Brad Richards, viceprezident pro Styling&Design ve společnosti Harley-Davidson. „Model Electra Glide Revival je oázou klidu a jistoty mezi turbulencemi každodenního světa. Nabízí spojení se základní DNA značky Harley-Davidson, která vytvořila fenomén Grand American Touring,“ dodává.


Mezi hlavní designové prvky modelu Electra Glide Revival patří jednomístné sedlo s černobílým potahem a chromovaným rámem. Pod ním se nachází nastavitelná jednotka odpružení, také ve stylu modelů Harley-Davidson FL z šedesátých let.

Nostalgický vzhled dále posilují chromovaná vyplétaná kola a širokými pneumatikami s bílými bočnicemi a chromované prvky na předním blatníku, bočních rámech, krytu sání, vidlicích a přídavných světlech. Klasika nikdy nevypadala lépe!

Milwaukee Eight 114

Model Electra Glide Revival je poháněný motorem Milwaukee-Eight 114 V-Twin s podmanivým výkonem a klasickým zvukem a charakterem Harley-Davidson. Ten disponuje následujícími parametry:

  • Zdvihový objem: 1 868 ccm (114 palců)
  • Točivý moment: 160 Nm @ 3250 ot/min
  • Čtyřventilové hlavy válců (dva výfukové a dva sací ventily, celkem osm ventilů); lepší průtok vzduchu k motoru přispívá k vyššímu výkonu
  • Dvě zapalovací svíčky na válec zlepšují zapalování směsi a maximalizují výkon při nízké spotřebě
  • 6rychlostní převodovka Speed Cruise Drive nabízí převody pro pohodlné a hospodárné přesuny po dálnici

Harley-Davidson Electra Glide Revival

Vlastnosti modelů Harley-Davidson Touring

Electra Glide Revival se vyznačuje klasickým stylem, uvnitř ale ukrývá moderní konstrukci a technologie. Základem je extrémně pevný rám řady Harley-Davidson Touring, který je konstruován pro zatížení zavazadly i pro spolehlivý přenos výkonu motoru. Podvozek je navržen pro pohodlné cestování na dlouhé vzdálenosti. Pomocí otočného ovladače lze hydraulicky nastavit předpětí zadního odpružení a zajistit optimální pohodlí a jisté řízení. Přední vidlice 49 mm s dvojitým průtokovým ventilem má lineárními parametry útlumu a podporuje plynulou jízdu a dobrou ovladatelnost.


Klasická kapotáž Batwing obsahuje čirý štítek a otvory Splitstream, které zamezují vzniku rušivých turbulencí. Elektronický tempomat zpříjemní dlouhé cesty, halogenový světlomet a přídavná boční světla zajistí perfektní osvětlení a posilují nostalgický styl tohoto modelu Revival.

reklama

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru