Menu

Co je nového?

Hledání síly a vnitřního klidu: N.O.H.A. uvádí pilotní singl z chystané desky

Sdílení

Musíme čelit tlaku okolí i sebe samých, abychom zůstali silní. S touto myšlenkou přistupovala multižánrová skupina N.O.H.A. ke svému novému videosinglu. Pressure v sobě propojuje syrové emoce s fresh soundem, který zbytečně nejde na ruku žádným škatulkám a stereotypům.

reklama

„Skladba vystihuje stav na konci vztahu, když si připadáme nepochopeni a popíráme, že by to takhle mohlo být. Věnuje se hledání síly ve chvílích, kdy jsme na všechno sami,“ říká zpěvačka Kaia Brown.


Píseň a videoklip Pressure si můžete přehrát zde:

reklama

Nový singl složil bubeník Thom Herian, který přišel zároveň s názvem Pressure. Na jeho základě napsala Kaia Brown, jež stojí v popředí Noise Of Human Art (N.O.H.A.) od roku 2013, text o boji s vlastními nejistotami. O finální formu tracku se pak postaral producent a zakládající člen Philip Noha.

„K textu jsem přistupovala tak trochu abstraktně. Když píšu, hodně mě inspirují třeba Portishead a Massive Attack,“ upřesňuje Kaia.

Skladba tak kloubí triphopovou potemnělost se svěží elektronickou produkcí i intenzivním popovým refrénem. V prvé řadě ovšem kapela N.O.H.A. znovu úspěšně deklaruje, že už je dnes žánrové nálepkování naprosto zbytečné. „Your blame feels better. Falling always took so long,“ zpívá Brown podmanivě.


O videoklip se postaral režisér a kameraman Jakub Vlachynský. „Song má sám o sobě hodně syrové energie a emoci. Chtěli jsme k ní proto video, které by dokázalo vystihnout tu stejnou intenzitu,“ upřesňuje americká zpěvačka, která se hudbě začala profesionálně věnovat v newyorském Brooklynu. V pochmurném klipu kromě ní vystupuje tanečnice Monina Nevrlá.

„Tanečnice reprezentuje kus našeho já, které milujeme a zároveň se ho trochu bojíme. Občas s ním jednoduše musíme zápasit,“ dodává Kaia Brown.

Píseň se objeví i na letošní nové řadové desce, která se stane osmou položkou v dosavadní diskografii N.O.H.A. Zároveň předjímá návrat na tuzemská i světová pódia po několikaleté kreativní pauze. Vydání alba je naplánováno na duben a živě ho budete moct slyšet 19. a 20. května v prostorách pražského Lucerna Music Baru, kde proběhne dvojitý křest.Kapela Noise Of Human Art vznikla v půlce 90. let. Proslula mixem world music a elektronických žánrů jako drum & bass, který se v následujících letech rozvíjel o nové směry a impulsy. Založili ji producent Philip Noha a MC Chevalier Hadley. N.O.H.A. zůstává stále věrna multižánrovým i multinárodní propojením, proto v její současné sestavě figurují hudebníci z České republiky, USA nebo Německa. Vedle Pressure kapela na letošek plánuje i další videoklipy k materiálu z nového alba.


Gaia Mesiah vydává živé album, pokřtí jej 6. února v Lucerna Music Baru


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru