Menu

Co je nového?

Jak se vypořádat s přítelkyní, která má „své dny“

Sdílení
Text: Kirsten, Foto: Depositphotos

Ve vztahu to zažil každý muž. V dlouhodobém dokonce několikrát, a v tom skutečně dlouhotrvajícím se tento pekelný týden plný slz, přejídání, naříkání a urážení se opakuje doslova každý měsíc. Zřídkakdy s devítiměsíční pauzou. Ale po ní je to obvykle na pár týdnů ještě horší. Takže jak s takovou ženou zacházet, aby peklo, jímž si prochází, nedělala i vám?


Pochopení je prvním krokem k úspěchu – o co se vlastně jedná?

Muž si jen stěží dokáží představit, co přesně se děje s ženským tělem, když menstruuje. Ze zakukleného a zobecněného výkladu ze školy ví, že když ten měsíc žena neotěhotní, tak to dostane. Ti zasvěcenější muži dokáží dokonce zmínit nezahnízděné vajíčko, které se po vypršení doby možného oplodnění vyplaví z těla ven. Ale ruku na srdce – jen ženy ví, že menstruace doslova a do písmene laicky řečeno znamená samovolný výškrab dělohy doprovázený odlupováním děložní stěny, která se v tomto stádiu menstruačního cyklu obnovuje, aby znovu vytvořila vhodné podmínky k možnému oplodnění. Zcela úměrně si to lze představit jako výškrab posledního kousku tiramisu ze sklenice, aby se mohla umýt a naplnit se novým tiramisu.

Takový přirozený a zároveň velmi barbarský počin ženského těla je doprovázen křečemi, které vznikají v důsledku děložního krvácení, které zároveň dělohu i hojí. A každé krvácení bolí. Menstruační bolest se dá popsat jako bolest minutu po tom, co vás někdo silně kopne do břicha. Není to ostrá bolest jaké při kopnutí, ale ta tupá po ní, a ta trvá minimálně první dva dny menstruace.

Ještě několik dní předtím, než celá ta aféra vypukne, se ženě drasticky změní hladina hormonů, její tělo začne zadržovat vodu a tím pádem se v některých partiích „nafoukne“. Zvětší se jí například prsa, otečou jí nohy, obličej a obvykle jí na něm vylezou pupínky. Ideálně na špičce nosu nebo na jiném podobně zcela viditelném a nevhodném místě.

Jakmile udeří finální stádium menstruačního cyklu, ženu ty hormony, zadržování vody a krvácení zasáhnou natolik, že její tělesná energie vejde do úsporného režimu. Je jednoduše unavená. Každá hádka či neporozumění vyústí v tuto chvíli do hysterického poslání dotyčného do háje nebo neopodstatněného pláče, který je také způsobený hormonální nerovnováhou. A když si někdo skutečně nedá říct, žena v toto období dokáže nahlížet na problémy ne jako na změť důvodů, argumentů a různých úhlů pohledu jako v ostatních cyklech, nýbrž jako na celek, který má jednu jedinou podstatu.


Takže co se s tím dá dělat?

Jako chápající muž můžete podstoupit následující kroky:

  1. Nikdy se v toto období ženy neptat, jestli náhodou nepřibrala. Ne, nepřibrala, jen je na pár dní nafouklá.
  2. Neupírejte ženě jídlo. Má nedostatek energie a tělo si žádá její doplnění.
  3. Nechte ji odpočívat a nevyžadujte po ní fyzickou aktivitu.
  4. Hádky a výčitky odložte na pár dní později, chcete-li se dobrat ke konstruktivnímu řešení.
  5. Zeptejte se jí, co pro ni můžete udělat. Můžete jí třeba uvařit čaj, podat deku, obejmout ji. Zcela jednoduché úkoly, které jí dají najevo vaši pozornost a péči. Ona se o vás taky stará, když jste malomocní.
  6. Žena má v menstruačním období, obvykle třetí den, největší chuť na sex. Možná s vámi o tom nemluví, ale vzruší se mnohem snáz a mnohem intenzivněji než kdy jindy. Takže pokud vám nevadí mít na meči krev…s chutí do toho.

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru