Menu

Co je nového?

Joker nebo Darth Vader? Který záporák je ten nejlepší?

Sdílení
Foto: StarWars.com

Záporné postavy ve filmech nelze nemilovat, kdyby neexistovaly, nebylo by se vlastně na co dívat. Děj je díky nim mnohem napínavější a zábavnější. Někteří záporáci ale nad ostatními vyčnívají a to nejen díky skvělému scénáři, ale především kvůli jejich hereckým představitelům. Pojďte mrknout, kteří slavní záporáci jsou pro nás absolutní špičkou!

reklama

Hans Landa / Hanebný pancharti


Už úvodní scéna Hanebných panchartů dává tušit, že s výběrem Christopha Waltze do role nacistického důstojníka Hanse Landy, neudělal Tarantino chybu. Jeho podání “lovce Židů” je tak autentické, že vám každou chvíli přejíždí mráz po zádech. Nesmírně inteligentní esesák, který sice má styl, ale rozhodně nemá slitování. Jeho důmyslný systém výslechu je tak geniální, že vám nezbyde nic jiného, než hltat každé jeho slovo!

Joker / Batman


Joker nemůže ve výčtu oblíbených záporáků chybět. Jen se v nás trochu pere nekritický obdiv k Jacku Nicholsonovi s neuvěřitelným výkonem Heatha Ledgera. Ale mladší z dvojice nakonec stejně prostě musí vyhrát a opravdu to nesouvisí s jeho náhlým úmrtím. Jeho Joker je totiž dokonalý. Děsivý, sociopatický magor! Ledger s postavou Jokera naprosto splynul, jeho mlaskání, olizování rtů i hysterický smích vás budí ze snů ještě týden poté. A to je přesně to co od největších záporáků očekáváte!

reklama

Mildred Ratchedová / Přelet nad kukaččím hnízdem


Jediná žena našeho výběru si s ostatními v zákeřnosti rozhodně nezadá! Tvrďačka od pohledu, která své svěřence terorizuje od rána do večera. Její představitelka Louise Fletcherová jako by byla pro roli stvořená. Uhlazenou chladnou a nesmlouvavou vrchní sestru hraje tak uvěřitelně, že kdybyste jí potkali na ulici, raději přejdete na druhý chodník. Netflix údajně chystá nový seriál zaměřený právě na tuto ikonickou postavu, snad se máme na co těšit!

Darth Vader / Star Wars


Co by to bylo za výčet filmových padouchů, kdyby v něm chyběl ten největší z největších. Anakin Skywalker, známý jako Darth Vader, je jedním z mála záporáků, kterému zlou tvář nemusela vtisknout žádná herecká hvězda a i přesto se stal ikonou. Léta strávená v otroctví z něj udělala hlavního “hrdinu” temné strany Síly. Ve chvíli kdy zabije svého mistra Obi-Wana už nikdo nepochybuje o jeho nezměrné krutosti. Ale ruku na srdce…kdo z nás nechtěl někdy být Darth Vaderem?

Tyler Durden / Klub rváčů


Dvě osobnosti v jednom těle nikdy nevěstí nic dobrého, natož když pak temná tvář ovládne tu světlou. Na anarchistovi zhnuseným stereotypem a systémem by nebylo v zásadě vlastně nic špatného, ne však, když se nakombinuje s agresivním maniakem, který opovrhuje v podstatě vším a všemi. Ačkoliv v knize vlastně nevíme, jak Tyler vypadá, skvěle natočený film nám tvář Brada Pitta z paměti už nikdy nevymaže. Přiznejme si, že jsme k hollywoodskému hezounkovi byli ze začátku trochu skeptičtí, nakonec jsme ale museli (s trochou hořkosti) uznat, že tenhle herec má před sebou fakt velkou budoucnost.

Který záporák je podle vás ten nejlepší?

reklama

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru