Menu

Co je nového?

Krobot natočil videoklip s Mutanty! Nové album pokřtí kapela na začátku října

Sdílení

Nový počin elektro-hiphopové kapely Mutanti hledaj východisko nese název Klimeš, kterého ve videoklipu ztvárnil herec a režisér Miroslav Krobot. Mutanti klip vydávají jako předvoj třetího studiového alba Když máš kamarády, nepotřebuješ nepřátele, které pokřtí 6. 10. v pražské La Fabrice.

reklama

„Role Klimeše mi přirostla k srdci a hrála se mi dobře, protože já jsem Klimeš,“ říká Miroslav Krobot. Sedmi a půl minutový klip k písni Klimeš je plný známých osobností. Kromě zmíněného Krobota si v něm zahrál i herec Dejvického divadla Václav Neužil, jehož jsou Mutanti tajná láska, herec a fighter Jakub Štáfek nebo třeba olympijská vítězka Eva Samková. Ta dokonce s tajuplným úsměvem dodala „Nevím, jestli jsem se do Klimeše nezamilovala“. 

Klip režíroval Jiří Konvalinka, herec a muzikant, který má na kontě už jednoho Anděla z roku 2013 s kapelou Vložte Kočku. Nyní spolu s rapperem Janem Vejražkou roztancovávají kluby s projektem Mutanti hledaj východisko.

„Klimeš je takový náš hrdina ze starých časů, má šikovnost našich tátů, dokáže všechno opravit, ale současnost a všechno mladý vidí možná tak trochu jako jinou realitu. Žije si ve svým starým světě a je spokojenej, pokud ho z něj nikdo nevyvádí. A pak se ale ty dva světy – mládí a jeho country–pracantskýho života střetnou – a překvapivý je, že se nestane žádná bitka o to, kdo chápe svět líp – naopak se sobě vzájemně pokloněj a jdou vlastní cestou,“ říká režisér videoklipu Jiří Konvalinka.

reklama

Svou třetí studiovou desku, na které spolupracoval třeba i Štěpán Smetáček z Wanastových Vjecí, Jiří Konvalinka a Jan Vejražka alias Mutanti hledaj východisko vydají na Spotify v polovině září. Pokřtí ji v rámci velké audio–vizuální show 6.10. v La Fabrice spolu s Berenikou Kohoutovou a dalšími hosty, kterou doplní obří projekce na několika plátnech.


Na hvězdně obsazený videoklip k písni Klimeš se můžete podívat zde:


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru