Menu

Co je nového?

Co všechno musí obsahovat kupní smlouva na automobil

Sdílení
Foto: Shutterstock

Prodáváte či kupujete ojetý automobil? V obou případech byste se měli ujistit, že kupní smlouva na auto obsahuje všechny body a informace, které by správně sepsaná smlouva mít měla.


Rychlou kontrolou můžete předejít problémům a nedorozumění v budoucnosti. Každá smlouva by měla splňovat určité náležitosti a právě na ty se v tomto článku podíváme.

V kupní smlouvě je důležité popsat stav vozu co nejpřesněji a nejpravdivěji, což vám zaručí lepší právní pozici v případě, že se objeví i skryté vady.

Základní informace o účastnících smlouvy a automobilu

Kupní smlouva na auto musí obsahovat informace týkající se obou účastníků smlouvy. Musejí proto být identifikováni celým jménem, trvalým bydlištěm a v nejlepším případě také číslem průkazu totožnosti. Dále nesmí samozřejmě chybět ani datum uzavření kupní smlouvy a smlouva musí být potvrzena podpisem obou stran. Následně se můžeme dostat k části, která se detailněji věnuje předmětu smlouvy, který je v tomto případě automobil. Mimo samotný předmět prodeje musí obsahovat také kupní cenu a dané podmínky, při jejichž splnění převede prodávající vozidlo na kupujícího.


Kupní smlouva na auto musí splňovat určité náležitosti

Kupní smlouva na auto musí být přesná 

Aby byla smlouva co nejpřesnější, tak je potřeba předmět smlouvy detailně popsat, aby nemohlo dojít k jeho záměně. Ve smlouvě proto musí být vypsána značka a model automobilu, typ automobilu, jeho barva, rok výroby, SPZ a další údaje. Dále by zde neměly chybět informace, které jsou jedinečné pro daný automobil. To znamená počet najetých kilometrů, výpis možných závad a technický stav vozu.

Opomenout byste neměli ani výbavu vozu, doplňky (mezi ty patří například zimní pneumatiky, náhradní díly apod.) a příslušenství.

Kupní smlouvu i vůz důkladně zkontrolujte

Nezapomeňte na to, že stejně důležitá je také důkladná osobní prohlídka vozu a dokonalé obeznámení se smlouvou, kterou podepisujete. Pokud se vám v ní něco nepozdává, tak ji v žádném případě nepodepisujte a raději se domluvte na úpravě kupní smlouvy.

Zdroj: Autotrip.cz


One comment

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru