Menu

Co je nového?

Land Rover slaví 60 let bondovek speciálním Defenderem upraveným pro rallye

Sdílení
Foto: Land Rover

Série filmů o Jamesi Bondovi letos oslaví šedesáté výročí. Značka Land Rover tuto událost připomene účastí upraveného modelu Defender 90 v závodu zařazeném do šampionátu Bowler Defender Challenge 2022. Na tratě v severním Walesu vyrazí 26. března jezdec Mark Higgins.

reklama

Trojnásobný vítěz britského šampionátu v rallye a současně také kaskadér, který se účastnil natáčení několika bondovek, se vrátí do světa rallye 26. března v severním Walesu se spolujezdkyní Claire Williams. Higgins se coby řidič zúčastnil natáčení čtyř filmů ze série o Jamesi Bondovi. Konkrétně to byly filmy Quantum of Solace, Skyfall, Spectre a No Time to Die.

Závodní Defender dostal charakteristické černo-zlaté zbarvení. Tajemně vyhlížející automobil také nese na bocích a na střeše jedinečné logo 007 připomínající 60. výročí slavné filmové série.

„Nový Defender je už z výroby velmi odolný a schopný automobil. Během natáčení akčních scén filmu No Time to Die jsem se mohl sám přesvědčit, jak dobře zvládá i skutečně náročné kaskadérské kousky. Jsem si jistý, že díky závodním úpravám od společnosti Bowler a s Claire po mém boku můžeme dosáhnout skvělého výsledku,“ řekl Mark Higgins, kaskadér z filmů o Jamesi Bondovi a šampion v rallye.

reklama

Mark Higgins u závodního Defenderu

Závodní model Bond Defender je založen na současném Defenderu 90 poháněném motorem Ingenium P300. Vůz dostal řadu bezpečnostních úprav, jako například bezpečnostní klec, výkonnější systém chlazení motoru a převodovky, sportovní výfuk nebo nový střešní spoiler.

Další změny zahrnují zesílená osmnáctipalcová kola Bowler s terénními pneumatikami a speciální odpružení s upravenými pomocnými rámy, novými pružinami a pro větší tuhost také se specifickým horním uložením tlumičů.

„Na oslavu dlouholetého spojení automobilky Land Rover a série filmů o Jamesi Bondovi předvede náš velmi speciální agent odolnost a terénní schopnosti modelu Defender. Zároveň také připomene jeho jedinečné vystoupení ve filmu No Time to Die,“ dodal Finbar McFall, Land Rover Brand Director.


Závodní Defender

Série 2022 Bowler Defender Challenge pořádaná organizací Motor Sports Association ve spolupráci se společností Bowler se účastní dvanáct týmů. Soutěž je navržena jako podpůrný seriál světových vytrvalostních závodů včetně každoroční Rallye Dakar.

reklama

Vozy Land Rover v bondovkách od roku 1983:

  • Octopussy (1983) – Range Rover Rapport Huntsman
  • A View to A Kill (1985) – Range Rover
  • The Living Daylights (1987) – Land Rover Series III, obrněný Land Rover Series III, Range Rover
  • The World Is Not Enough (1999) – Land Rover Defender 90 custom
  • Die Another Day (2002) – Range Rover L322
  • Casino Royale (2006) – Range Rover Sport
  • Quantum of Solace (2008) – Ranger Rover Sport
  • Skyfall (2012) – Land Rover Defender, Land Rover Discovery 4, Range Rover L322 Series III
  • SPECTRE (2015) – Land Rover Defender Bigfoot, Land Rover Discovery Sport, Range Rover
  • No Time To Die (2021) – Land Rover Defender 2020, Land Rover Series III, Range Rover Series I, Range Rover Sport SVR

O Bowler Defender Challenge

V roce 2022 proběhne ve Spojeném království celkem sedm soutěží zařazených do seriálu Bowler Defender Challenge. Přesné termíny a místa konání jednotlivých podniků budou zveřejněny později v letošním roce. Seriálu se může zúčastnit dvanáct posádek. Každý tým soutěží v identickém Land Roveru Defender upraveném společností Bowler. Soutěž je otevřena jak pro zkušené závodníky, tak pro jezdce, kteří zatím žádnou závodní zkušenost nemají.

Pro méně zkušené jezdce, případně pro úplné začátečníky, nabízí Bowler tréninkový program a podporu pro získání potřebné licence před samotnou účastí v závodech. Bowler Defender Challenge je ideální platformou pro získání zkušeností v motoristickém sportu před tím, než jezdci vstoupí do dalších vytrvalostních podniků pořádaných po celém světě.

Od roku 2022 se bude tento seriál zaměřovat především na poskytování zábavného prostředí, které podporuje rozvoj řidičských a soutěžních schopností, ale které si zároveň stále zachovává příjemnou atmosféru skutečného rodinného motorsportu.


Výroční Defender

Soutěžní kalendář pokrývá celé Spojené království. Každý tým seriálu Bowler Defender Challenge se bude muset vypořádat s kombinací všech možných podmínek. Pro každý podnik zařazený do tohoto seriálu bude k dispozici podpůrný tým Bowler s vyhrazenými servisními zónami. Zároveň je k dispozici také zázemí umožňující řidičům i celým týmům účastnit se brífinků nebo jinak využít prostoje během soutěže.


reklama

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru