Menu

Co je nového?

Lekce šmrncovního pánského šatníku: Smart casual styl

Sdílení
Zdroj: pexels.com

reklama

Jestli nemáte záměrně postavenou image ve vzezření neopracovaného kořene, je vzhled a oblečení velmi pravděpodobně předmětem vašich alespoň občasných úvah. To je dobře, protože pokud je správně uchopíte a zrealizujete, budou se vám otevírat mnohem snáze nejen dveře bussinesové, společenské, a ty do ložnice. Máme pro vás podnětnou lekci, jak se oblékat, abyste na první pohled oslnili sebevědomím, kompetentností i zdravou dostupností. A není na tom nic těžkého.

Kombinace smart a casual sytlu

Casual a smart styl si v podstatě odporují. Každý je vymezen pro jiný čas, každý o nás vzbudí jiný dojem. Správné složení jednotlivých kousků ale dokáže podtrhnout podstatné a vnést šmrnc. Pro začátek si ujasněte, co přesně znamenají jednotlivé styly.

reklama

Smart je elegantní a zároveň formální styl, typickým oblečením je například dresscode bankovnického sektoru. Košile, kostým, kravata a polobotky umí nabudit dojem, že jsme někdo ještě dříve, než to můžeme prokázat i jinak. To se hodí, ale na běžné nošení je zkrátka příliš zkostnatělý.

Casual styl je přesný opak. Jde o velmi uvolněné a jednoduché oblečení pro běžné nošení, které samo o sobě nepovoluje vstup do business či jiné vybrané společnosti. Nicméně umí krásně nabourat uhlazený a až moc nudný smart syl.

Pravidlo 80/20

Pokud jste o něm neslyšeli, pamatujte si ho. Pointa je obléknout se do smart kousků, a pak některé vyměnit za ty z casual šatníku. Nikdy se nesnažte mixovat oba styly půl na půl. Docílíte zmateného a nesourodého efektu.

80 % udržte ve formálním stylu a 20 % umírněte a dodejte ležérnost běžným oblečením.

Jak to vypadá v praxi? Máte-li kompletní oblek, vyměňte kostýmové kalhoty za dobře padnoucí tmavší džíny a odstraňte kravatu. Takový outfit působí svěže, ale stále profesionálně.

Jak začít?

Jak je uvedeno výše, jde jen o přiměřené nabourání smart stylu. Proto primárně dejte do kupy formální šatník. Dbejte na to, aby v něm byly jen dobře padnoucí kousky a při novém nákupu upřednostňujte kvalitní materiály. V šatníku má smart oblečení mnohem větší váhu, je základním stavebním kamenem, ale i tak není nutné mít plnou skříň podobných svršků, stačí několik pořádných. 30 košil je pro začátek zbytečných.

Nejdříve si vyberte smart outfit a pak teprve proveďte refresh. Lépe se tím uhlídá správný poměr.

Konkrétní možnosti

  • Formální kalhoty vyměňte ta džíny nebo plátěné kalhoty. V obchodech se ptejte také po chinos kalhotách. Střih, který uplatníte kdekoli.
  • Formální boty vyměňte za mokasíny, tenisky v černé nebo bílé barvě.
  • Košili vyměňte za polo tričko nebo běžné triko bez potisku.
  • Odstraňte kravatu.
  • Místo saka sáhněte po kožené bundě, bomberovi, bundě harrington, či blajzeru.
  • Pořiďte si jednoduché a dobře padnoucí svetry.
  • Kombinujte kožený pásek a kožené polobotky.

 

reklama

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru