Menu

Co je nového?

Manuál by v žádném případě neměnilo 43 % lidí. Jízdu bez automatu si naopak nedokáže představit 18 %

Sdílení
Foto: Pixabay

Manuální převodovka je tradiční fenomén, který získal pevnou pozici mezi českými řidiči. V žádném případě by ji neměnilo téměř polovina respondentů. 16 % si myslí, že automatická převodovka je jenom pro ženy. Vyplývá to z průzkumu, který realizovala společnost Anytime společně s agenturou STEM/MARK.

reklama

„Abychom lépe poznali zvyklosti lidí, ptali jsme se jich na názory na manuální a automatickou převodovku. Z průzkumu nám vyšlo, že 43 % respondentů je zvyklých na manuální převodovku tak, že by ji neměnili v žádném případě. Naopak jízdu bez automatu si nedovede představit 18 % oslovených,“ říká Milan Beutl, ředitel společnosti Anytime.


Co se týče představ o výhodnosti automatu při řazení, pak 58 % respondentů je toho názoru, že automatická převodovka je výhodná z hlediska úsporného provozu, a to zejména ve městě.

reklama

24 % oslovených v průzkumu je toho názoru, že je vhodná jen pro začátečníky a 16 %, že je pouze pro ženy.

S posledním tvrzením, že by byla automatická převodovka vhodná pouze pro ženy pak nesouhlasí celých 75 % oslovených. 

Průzkum realizovala společnost Anytime společně s agenturou STEM/MARK mezi obyvateli Prahy na vzorku 1018 respondentů. A jak jste na tom s řazením v autě vy – dáváte přednost spíš manuálu, anebo automatu? Podělte se o svůj názor v komentářích!


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru