Menu

Co je nového?

Měli bychom se přátelit s lidmi, kteří nadávají sprostě, tvrdí psychologové

Sdílení
Foto: Depositphotos, Pexels

Vadí vám nadávky, nebo naopak sami hodně nadáváte? Vulgarismy jsou pouze způsob vyjádření agrese a ti, co je používají jsou často považováni za přímé osobnosti, kterým je jedno, co vypustí z úst.

reklama

Podle psychologů jsou však lidé, kteří často nadávají, majiteli spousty dobrých vlastností. Mezi ně patří upřímnost, výmluvnost, ale také vyšší inteligence. Mají také větší slovní zásobu a podle psychologů byste se s nimi dokonce měli přátelit.

Budou k vám totiž vřelejší než ti, co své emoce filtrují. Preferují totiž říkat pravdu a jsou víc sentimentální. Podle expertů má tento přístup pozitivnější dopad na život a takoví lidé sklízí více sympatií.

Od takových přátel se dočkáte upřímné konverzace a podle nedávných výzkumů jsou paradoxně víc v klidu. Nadávky totiž uvolňují stres a přináší úlevu. Samozřejmě pokud si je schováte na vhodnou příležitost.

reklama


Je velký rozdíl mezi absolutní vulgaritou a občasným okořeněním slovníku. Studie také prokázaly zvýšenou inteligenci u lidí, kteří se ostřejších slov nebojí, nicméně se vzděláním to prý nesouvisí. Pokud vás tedy někdy někdo nařkl z toho, že jste hlupák jenom proto, že rádi nadáváte, vězte, že opak je pravdou. Podle studií máte jen větší slovní zásobu než běžní lidé a jste kreativnější.


Porucha osobnosti

Top 10 poruch osobností. Zjistěte, jestli nějakou netrpíte i vy!


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru