Menu

Co je nového?

Milovníkům hororů se tají dech! Děsivý trailer Řbitova zvířátek navrací mrtvé k životu

Sdílení
Text: Kirsten, Foto: Youtube

Duchovní otec moderního hororu Stephen King se znovu dočkal filmového zmrtvýchvstání jednoho ze svých kultovních příběhů, které děsí své fanoušky už po mnoho generací. Po úspěšném remaku filmové adaptace knižní předlohy TO (It) z roku 2017, jenž se stal nejvýdělečnějším hororem všech dob, se režiséři Kevin Kölsch a Dennis Widmyer rozhodli oprášit a vdechnout nový život dalšímu Kingovu příběhu, Řbitovu zvířátek.


Stejnojmenná kniha Řbitov zvířátek z roku 1983 přitom měla původně skončit v koši. Sám King byl s knihou natolik nespokojen, že ji nikdy nechtěl vydat, avšak v průběhu jednoho méně plodného období, kdy na něj vydavatel vyvíjel tlak, se nakonec rozhodl, že kniha přeci jen vyplave na povrch. A stala se naprostou senzací, jíž se v roce 1989 chytla režisérka Mary Lambertová, a s pomocí samotného Kinga spolu natočili její první filmovou adaptaci. Ta se však i na svou dobu setkala s nevalným zájmem diváků a její sláva tak žila jepičím životem.

Nyní po třiceti letech se znovu vrací do kin – Paramount Pictures totiž přišli s děsivě temným trailerem, který tentokrát Řbitovu zvířátek přinese s největší pravděpodobností úspěch, jaký si samotný příběh zaslouží.

Z upoutávky lze vyvodit, že se děj snímku ani v tomto případě nebude od knižní verze příliš lišit. Louis Creed se s manželkou a dvěma dětmi přestěhuje do malého domku vedle rušné silnice a záhy se od svého nového souseda dozví o nedalekém pohřebišti, kam děti po desetiletí pohřbívaly své domácí mazlíčky, které o život připravila projíždějící auta. Když rodina stejným způsobem přijde i o milovaného kocoura, jehož ztrátu obzvláště těžce nese malá Ellie, odhalí soused Louisovi tajemství o tom, co leží za zlověstnou přírodní bariérou na odlehlém konci hřbitova.Staré indiánské pohřebiště je údajně místem, kde se pohřbení mrtví navrací zpět k životu.

Rodina Creedových se však záhy kvůli nešťastné náhodě potýká s další zdrcující smrtí, což způsobí sled událostí, z nějž mrazí v zádech.

Řbitov zvířátek představuje osobitou variaci některé ze základních motivů a konceptů zombie žánru. A to ačkoli ve filmu ani v knize samotné nikdy slovo zombie nezazní. Česká premiéra je naplánovaná na 11. dubna 2019.


Nejlepší filmy roku 2018: Hollywood na scestí, nejzajímavější film neměl jít vůbec do kin!


One comment

  • Jarda

    18. 3. 2019 - 19:17

    No nevim, jestli pravi fanousci hororu a potazmo Kinga jasaji…. a ze se film predlohy drzet nebude je jasne uz z traileru, ktery prozradil, ze umre jine dite nez v knize… kniha je skvela a puvodni film taky, u tohohle pochybuju, ze se povede.

    Odpovědět

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru