Menu

Co je nového?

Mlčeti zlato aneb jak neunudit ostatní k smrti

Sdílení
Text: Jana Lutišanová, Foto: Shutterstock

V hospodě se odjakživa řešily ty nejdůležitější věci. Neříkáme, že se vyřešily, ale rozhodně se tu mluvilo o všem, co zrovna hýbe světem. Po pátém či šestém pivu se mnozí z vašich spolustolovníků změní v odborníky přes cokoliv. Těžkopádnou artikulací ostatním prozradí několik zaručených tipů, jak vyřešit válku, finanční krizi, partnerské problémy a někteří z nich dokonce i na sto procent vědí, jestli Bůh existuje či nikoliv. Ano, hospodské ovzduší snese hodně. Přesto však existuje několik okruhů, které vaše kolegy bezpečně otráví víc než ten zelenkavý drink s podivuhodným názvem, co jste si právě objednali.

reklama

Pokud chcete být ušetřen pohledů na rozevřená zívající ústa svých kamarádů či jejich náhlých odchodů („kruci, teď jsem si vzpomněl, že jsem nenakrmil psa“), vyvarujte se některých extrémně nudných témat. Mezi ně patří například ty následující…


1. Sny

Stal  jste se v noci majitelem harému a navíc jste vypadal přesně jako dvojče Brada Pitta? Věřte tomu, že ačkoliv jste se probudil zalit potem a s úsměvem na rtech a váš noční sen vám připadá nadmíru zajímavý a napínavý, ostatní bude nejspíš dost nudit. Rozhodně nečekejte obdivné pohledy. V očích svých posluchačů budete číst spíše zoufalé přání, abyste své vyprávění co nejdříve ukončil.

reklama

2. Filmy

To samé platí u filmů. Je úplně v pořádku sdělit ostatním, že film, který jste nedávno viděl, byl úžasný nebo naopak naprostý propadák. Nepouštějte se však do podrobného líčení složité zápletky včetně popisu hlavních postav a prostředí. Filmy jsou od toho, aby se viděly, ne poslouchaly.


3. Nedrážděte hada bosou nohou

Dobře víte, že váš kamarád posílá půlku výplaty hypoteční bance a ze zbytku se snaží uživit dvě děti. Buďte taktní a nevyprávějte mu o své luxusní dovolené v Egyptě, kde vaším největším problémem byl číšník, který neuměl dost dobře anglicky. A možná se ho při placení ani neptejte, jestli náhodou nemá drobné za pětitisícovku.


4. Umírám!

Proč byste si nepostěžoval, že vás už třetí den trápí zácpa a malátnost a podle online lékařské poradny trpíte vzácnou střevní chorobou? Co na srdci, to na jazyku. Mějte ale soudnost a netrapte přátele popisem své podivně zbarvené stolice, ani je nenuťte sáhnout si na ten divnej hrbolek na vaší ruce. Možná se jim udělá nevolno a odběhnou na toalety dřív než obvykle.


5. Těžce zamilován

Právě jste se seznámil s novou dívkou a máte pocit, že je naprosto dokonalá. Obdivujete ji od hlavy k patě a cokoliv udělá je prostě úchvatné. Má to ale jeden háček. Vaši kamarádi do ní nejsou zamilovaní. Takže si nejspíš rádi poslechnou pikantní dobrodružství z vaší poslední noci, ale když už popáté budete opakovat větu: „Ti řikám vole, že takový voči si eště neviděl“, začnou mít vaší vyvolené brzy plné zuby. A s ní nejspíš i vás.


Kámoši v baru

6. Jazyk za zuby

„Hele, vidíte támhletu holku u baru? To je ale kuní ksicht co? Cože, to je tvoje žena? Hm, docela hezká.“ Když neznáte dostatečně dobře nejbližší známé svých kamarádů, mírněte se ve svých úsudcích. Některé věci prostě nejde vzít zpátky.


7. Dovolená

„Tak tohle jsem já na pláži a tohle moje manželka, jak líže zmrzlinu. A tady  naše dvojčata, jak stojí u palmy.“  Než vytáhnete nadupané album svých fotek z Chorvatska, nedej bože s vtipnými komentáři, a připravíte tak své kamarády o drahocennou půlhodinu jejich času, zamyslete se. V dnešní době není problém vycestovat kamkoliv, tak jako kdysi. Takže pokud jste na pláži nepotkal zrovna Megan Fox opalující se nahoře bez, nechte si své fotografie na dlouhé zimní měsíce.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru