Menu

Co je nového?

Švédský hiphopový klenot MOVITS! se vrací do České republiky

Sdílení

Eklektická hiphopová skupina Movits!, která je označována za švédský klenot, se vrací v rámci „Halleluja“ Tour do České republiky.

reklama

Rapper Johan Rensfeldt, producent Anders Rensfeldt a saxofonista Joakim Nilsson dokázali oslovit cílovou skupinu tak širokou, jako je jejich repertoár. Více než 120 milionů streamů a desetiletí koncertování po celém světě svědčí o celosvětovém úspěchu, zvláště pozoruhodném, protože nikdy neopustili švédštinu. V rámci série Rock for People Concerts tak Fuchs2 na Štvanici 9. 9. 2022 zažije skvělou show plnou rapu a tvrdých beatů v kombinaci s melodickými aranžemi saxofonu.

Od debutu Movits! v roce 2008 ušla kapela žánrovou cestu od jazzu inspirovaného hip hopem k dynamičtějšímu a organičtějšímu zvuku. A přitom stále zůstávají věrni všemu, co charakterizuje signum kapely – aranže lesních rohů a těžkých beatů.

Ve skutečnosti je ve Švédsku jen málo umělců, kteří by byly stejně konzistentní po celou dobu svojí existence, jako právě Movits!. Jejich hudba se nikdy zbytečně neopakuje a nehrabe v minulosti, aby řekla něco nového. Kapela naopak pokračuje v inovativním přístupu k současné hudbě.

reklama

Movits!

„Během posledního roku jsme strávili více času ve studiu a mohli jsme zkoušet různé věci, díky čemuž je to opravdu pestré. Díky znovuobjevení organických zvuků a akustické kytary v kombinaci s moderním zvukem je výsledkem náš pohled na to, jak může hip hop znít v roce 2021,” komentují současnou tvorbu členové kapely. 

Po průlomu s prvním albem „Äppelknyckarjazz“ si Movits! všiml americký televizní program The Colbert Report, který je pozval do své show. Vystoupení se stalo senzací a přes noc vedlo k nárůstu prodejů alba na Amazonu o 85 000 %.

Krátce na to se Movits! umístili na 1. místě v americkém hip hopovém žebříčku iTunes a vyrazili na své první americké turné. O tři roky později vyšlo druhé album „Ut Ur Min Skalle“, okořeněné americkými vlivy jako Frank Sinatra, James Brown a Sammy Davis Jr. Movits! znovu našli nový způsob, jak definovat hip hop prostřednictvím bombastické produkce proložené vlivy jazzu, soulu a rapu.Movits! za sebou mají vystoupení na festivalech jako Peace & Love (Švédsko), G! Festival (Faerské ostrovy), Gampel Open Air (Švýcarsko) a Chicago World Music Festival. Výsledkem byly nominace v hudebních cenách Švédského národního rozhlasu a na Grammy.

reklama

V roce 2021 se Movits! vrací s novou hudbou a řadou singlů, které vedou k jejich šestému studiovému albu, jehož vydání je naplánováno na podzim tohoto roku. V mnoha ohledech našli inspiraci ve zvucích, které je provázely na začátku kariéry a byly součástí debutového alba. První ochutnávkou z připravované desky byl singl Blixtar, který vyšel 11. června.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru