Menu

Co je nového?

Mydy Rabycad zvou novým klipem na páteční show do Fora Karlín

Sdílení
Foto: Youtube

Hektický kolotoč příprav kapely Mydy Rabycad na jejich zatím největší a nejnáročnější show ve Foru Karlín, během které 22. listopadu pokřtí nové album Numbers, vrcholí. Jako pozvánku na tuto mimořádnou akci, kterou zároveň vykročí do nové tvůrčí etapy, právě zveřejnili klip k titulní písni.

reklama

Dekadentní lokalita bývalého Discolandu Sylvie podtrhuje nejednoznačnost a napětí, které v písni Numbers najdeme.

Je digitalizace a virtualizace našich životů ta správná cesta? Lze lidi a jejich vzájemné vztahy měřit jen počty lajků, sdílení a sledujících na sítích? Jsou digitální friends skuteční přátelé, pragmaticky kalkulující obchodníci s emocemi, nebo voyeuři?

V klipu autorsko-produkčního tandemu Nino Zardalishvili & Oliver Beaujard z Baobab, najdete i tyto předzvěsti nové dospělejší etapy, na kterou se kapela s albem Numbers během karlínské show chystá vydat. Na koncertě vystoupí i vynikající legendární N.O.H.A. a Mydy Rabycad na pódiu podpoří dechová sekce kapely Circus Brothers, takže bude na co koukat i na co tančit.

reklama


Na albu Numbers, které vyslali Mydy Rabycad před pár týdny do světa, najdeme nejen další muzikantský posun, ale posluchači ocení jistě i pohled kapely na stávající realitu, kdy už hudba dávno není jen o kvalitních písničkách, ale i o neustálé sebeprezentaci. V osmi písních na něm analyzují dobu, ve které se úspěch umělců měří na základě počtu palečků a srdíček na sociálních sítích a společenský status definuje cifra a počet nul na bankovním účtu.

„S deskou Numbers přichází nová kapitola téhle kapely. Od poslední desky se v nás nahromadila spousta emocí a poznatků a zjistili jsme, že chceme dělat věci jinak, než tomu doposud bylo. Album je tedy krokem jiným směrem víc, než tomu bylo kdy dřív,” říká producent a klávesista Nèro Scartch.

Tuto změnu potvrdí i velkolepý koncert 22. listopadu ve Foru Karlín, na který chystá kapela pro fanoušky řadu novinek a překvapení. Dění v kapele a přípravy již teď mohou fanoušci sledovat na sociálních sítích, pomohou jim hashtagy #mydyveforu a #221119. Vstupenky na velký koncert Mydy Rabycad a křest nového alba Numbers stojí 480 Kč a jsou k mání v síti Goout.Mydy Rabycad se dali dohromady před sedmi lety a stihli zahrát na prestižních festivalech Glastonbury nebo Sziget, vystoupili v Jižní Koreji, Turecku i Egyptě. Loni zaznamenali famózní úspěch na Festival International de Louisiane v USA a absolvovali první klubové turné po Holandsku, včetně vystoupení v legendárním amsterdamském klubu Melkweg.

reklama

Mydy Rabycad vydávají album Numbers, pokřtí jej v listopadu ve Foru Karlín


Mydy Rabycad, tedy Žofie Dařbujánová, Mikuláš Pejcha, Jan Drábek a Nèro Scartch, společně hrají šest let a jejich unikátní sound dotváří dnes již nepostradatelní stálí hosté: bubeník a producent alb kapely Tomáš Konůpka, kytarista Ondřej Slánský a v neposlední řadě Papa Kush, zvukař kapely, který pozvedává zvukařské řemeslo na úroveň dalšího hudebního instrumentu.

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru