Menu

Co je nového?

Na dálnici se objeví nové značky, na rozdíl od spousty jiných ale mají smysl

Sdílení
Foto: BESIP

Ministerstvo dopravy reaguje na zvýšené množství případů, kdy nepozorný řidič vjel na dálnici do protisměru, a začalo s instalací nových dopravních značek, které můžete znát třeba ze sousedního Rakouska či Slovenska. První z nich už jsou na dálnici D1.

reklama

Je to jasná a varující značka, kterou nelze přehlédnout. A na rozdíl od spousty jiných, které působí spíš zapomenutě, má svůj smysl. Reflexní tabule s nápisem STOP – PROTISMĚR by měla zabránit stále častějším případům, kdy řidič vjede na dálnici do protisměru, protože si jednoduše spletl nájezd. Rakouský i slovenský autoklub potvrzuje, že má s podobnými značkami jen ty nejlepší zkušenosti.

„S instalací nových dopravních značek jsme již začali, v první vlně se objeví v lokalitách, které byly policií označeny jako nejrizikovější. Následně bude policie pokračovat ve výběru dalších míst, kde má umístění nové varovné tabule největší význam,“ uvedl ministr dopravy Dan Ťok.

„Aktuálně se tedy montují na dálnici D1 na exitu 41 sjezd od Prahy a exitu 357 sjezd od Brna. Dále také na dálnici D2 na nultém kilometru z centra Brna a dále na dálnici D6 na exitu 146 na sjezdu od Karlových Varů,“ dodal ministr.

reklama

Takhle novinka na českých dálnicích vypadá. I kdyby měla zachránit jediný lidský život, tak za to instalace stojí!

BESIP společně s Ředitelstvím silnic a dálnic, dopravní policií a ministerstvem vnitra slibují, že toto je jen první vlaštovka, a že ke značkám přibude i nový systém vodorovného dopravního značení, které má řidiče varovat, že najíždí do protisměru.


10 minut strachu a vzrušení! Tohle video už nikdo nenatočí


A vy víte, co máte dělat, když už se vám to stane? Specialisté z BESIPu varují, že nejhorší možnou věcí je pokaračovat v jízdě (byť v odstavném pruhu), případně se pokoušet otočit. A doporučují čtyři základní věci:


  • Zastavte na krajnici
  • Zapněte varovné blinkry
  • Utečte s reflexní vestou za svodidla
  • Volejte linku 158

One comment

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru