Menu

Co je nového?

Na ostrově Isle of Man plyne čas pomalu, jezdit se tam ale dá rychle

Sdílení
Foto: Ford

Kvízová otázka. Odkud lze za jasného dne vidět všechny čtyři země, které tvoří Spojené království? Odpověď zní Snaefell, nejvyšší vrchol ostrova Man. Lze z něj zahlédnout Anglii, Skotsko, Wales i Severní Irsko. A právě tudy vede jedna z nejlepších řidičských silnic Evropy!

reklama

Většina lidí ale slyšela o ostrově v Irském moři v jiné souvislosti. Na silničním okruhu, nazývaném „Mountain Course“, se zde jezdí jeden z nejslavnějších motoristických podniků světa, Isle of Man TT. A na mnoha úsecích zdejších silnic neplatí žádná omezení nejvyšší povolené rychlosti.

A horská silnice, obzvlášť rychlá část tratě TT, se nyní objevuje v nejnovějším pokračování seriálu o nejlepších silnicích v Evropě, který připravuje automobilka Ford.

„Jídlo a pití je prakticky všude na ostrově vynikající. Můžete sem vyrazit za vzrušením z jízdy na jedné z nejvyhlášenějších silnic v Evropě, ale budou to místní lidé, jídlo a scenerie, po čem se vám bude na trajektu domů stýskat nejvíc,“ řekl publicista Steve Sutcliffe, který při natáčení tohoto dílu usedl za volant nového Fordu Mustang Bullitt.

reklama

V seriálu, který má zatím devět dílů, jste už mohli vidět Ford GT na fascinující Atlantické silnici v Norsku nebo Fiestu SZ na liduprázdné horské silnici Via Campocatino v Itálii. Horská silnice na ostrově Man dosáhla zatím nejvyššího skóre. Při hodnocení se zohledňují faktory jako zážitek z jízdy, gastronomie nebo kvalita povrchu vozovky.

Na video z ostrova Isle of Man v režii Fordu Mustang Bullitt se můžete podívat zde:

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru