Menu

Co je nového?

Největší mužské sex symboly: Kdo byl největší (k)lamač srdcí minulého století?

Sdílení
Foto: ARTE France, MGM, Raymond Hakim Company, United Artists, Universal Pictures, Warner Bros Pictures

Nedávno proběhlo vyhlašování Oscarů, po kterém se každoročně řeší, kdo je největším sex symbolem filmu. Co takový symbol musí mít a co musel mít dřív? Vybrali jsme několik nejslavnějších mužských sex symbolů v historii Hollywoodu. Kdo je podle vás ten nej?

reklama

(Herci jsou řazeni podle data narození)


Marlon Brando (3. dubna 1924)

Málokterý americký herec se zapsal do historie světové kinematografie tak výrazně jako Marlon Brando, a to i přes to, že jeho filmografie čítá jen na čtyři desítky titulů a přes to, že on sám často dělal všechno pro to, aby nemusel hrát ve filmech, s nimiž nesouzněl.

reklama

Byl to celoživotní rebel, dokonce odmítnul Oscara za film Kmotr. Kvůli rasismu vůči indiánům.

Paul Newman (26. ledna 1925)

Na filmovém plátně byl Paul Newman neporazitelný, exceloval ve snímcích Butch Cassidy a Sundance Kid, Podraz či Kočka na rozpálené plechové střeše. Kromě herectví byla jeho vášní rychlá kola a úspěch slavil i v byznysu. „Frajer ze staré dobré školy“ s odzbrojujícím modrookým pohledem proslul také na Hollywood dost výjimečným padesátiletým manželstvím. Během kariéry natočil šest desítek filmů, desetkrát byl nominován na Oscara a dvakrát ho také získal.


Steve McQueen (24. března 1930)

„King of cool“ nejčastěji hrával odvážné a tiché hrdiny, kteří se vrhají do nejrůznějších nebezpečí. McQueen se nikdy nenechal zastupovat kaskadérem a veškeré scény si odehrál sám, ať už se jednalo o skoky, pády nebo životu nebezpečné automobilové honičky. Role neoficiálního filmu o Jamesi Bondovi mu padla jako ulitá, takže i v jiných filmech hrál a hraje šarmantní drsňáky s charismatem.


Clint Eastwood (31. května 1930)

Jen málokterý herec a režisér ovlivnil světovou kinematografii tak zásadním způsobem jako se to podařilo Clintu Eastwoodovi. Přestože byl na přelomu 60. a 70. let znám především jako představitel osamělých kovbojů a nekompromisních strážců zákona, dokázal si postupem času vydobýt značný respekt coby charakterní herec a režisér oduševnělých melodramat.

reklama

Věk pro něj očividně nebyl žádnou překážkou: Ve čtyřiasedmdesáti se díky dramatu Million Dollar Baby stal historicky nejstarším držitelem Oscara za nejlepší režii, o deset let později pak zlomil nejeden divácký rekord s životopisným snímkem Americký sniper.

Sean Connery (25. srpna 1930)

Jeho kariéra herce začínala napřed v divadle, pak v několika televizních rolích a menších filmových rolích. Až po této dřině se objevil v dnes již legendární a vůbec první bondovce Dr. No. V roce 1987 sklidil Zlatý Globus a Oscara za film Neúplatní. Následují další bezvadné filmy jak podle diváků, tak i podle kritiků: Indiana Jones: Poslední křížová výprava nebo akční nářez Michaela Baye Skála.


James Dean (8. února 1931)

„Sni, jako bys měl žít věčně. Žij, jako bys měl zemřít dnes.“

James Dean – zbožňovaný herec, obletovaný sex symbol, idol (nejen) americké mládeže a rebel tělem i duší se své životní filozofie držel přímo ukázkově. Přišel, dokázal a odešel. I takto by se dal stručně popsat krátký, ale naplno prožitý život jednoho z nejpopulárnějších herců 50. let minulého století, kterému se předčasnou smrtí podařilo zůstat věčně mladým a slavným přesně tak, jak si to přál.


Alain Delon (8. listopadu 1935)

Rezervovaný muž s jasným cílem – uspět za každou cenu. Rád o sobě hovořil ve třetí osobě, a co měl na srdci, to na jazyku. Pokud to však opravdu bylo to, co si myslel. Hvězda herce Alaina Delona vzešla díky neobvykle výraznému a provokujícímu vzhledu. Nemůže být sporu o tom, že jeho krásnou tvář musela ještě mnohem víc převyšovat silná osobnost, aby mohl získat nesmazatelné postavení legendy evropského filmu a nezůstal jen výraznou a talentovanou hvězdou 60. a 70. let.


Dolph Lundgren (3. listopadu 1957)

Již v dobách svého studia se věnoval bojovému sportu. Byl kapitánem švédského národního týmu a několikrát se stal mistrem Evropy. Než se stal filmovou hvězdou, pracoval jako manekýn pro sportovní oblečení. Před kamerou se poprvé objevil v roce 1984 v bondovce Vyhlídka na vraždu.

reklama


Celebrity versus zákon aneb když se hvězdám nedaří


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru